Son haftalarda hem Turkish Airlines Euroleague’te hem de ING Basketbol Süper Ligi’nde aldığı üst üste yenilgilerle kötü bir dönem geçiren Fenerbahçe Beko, kötü gidişe dur demek için sahaya çıktığı maçta AX Armani Exchange Milan’a 71-79 mağlup olarak 14. maçında 9. mağlubiyetini aldı. Yüzdeli dış şutlarla iyi başladığı maçın ikinci çeyreğiyle birlikte tempoyu kaybeden ve düşen yüzdeyle birlikte oyunun kontrolünü rakibine bırakan Fenerbahçe Beko, 20 sayı geride girdiği son çeyrekte farkı kapatıp tek hanelere indirmesine rağmen yenilgiye engel olamadı.

Turkish Airlines Euroleague - Fenerbahçe Beko - Armani Exchange Milan - Nando De Colo
Turkish Airlines Euroleague – Fenerbahçe Beko – Armani Exchange Milan – Nando De Colo (foto referans: www.euroleague.net)

Karşılaşmaya yüzdeli dış şutlarla başlayıp ilk çeyrekte 6 üç sayı isabeti bulan Fenerbahçe Beko, isabetli şutların verdiği ritimle 21-26’lık üstünlüğü yakalasa da, çember savunmasında Ahmet Düverioğlu’nun caydırıcılıktan uzak olması ve dış adam savunmasında da zayıf kalmamız sonrası (Milano ekibi de ilk çeyrekte 5 üçlük isabeti buldu) çeyrek sonlarında AX Armani Exchange Milan’a verdiğimiz 0-10’luk seriyle ilk 10 dakikayı 25-26 geride tamamladı. İkinci çeyrekte Kevin Punter & Malcolm Delaney ikilisinin hücumlarını durduramayan Fenerbahçe Beko farkın çift hanelere çıkmasına engel olamazken, yaptığı üst üste top kayıpları sonrası hücumda da ritmi kaybedip soyunma odasına 35-44 geride gitti.

İkinci yarıyla birlikte Fenerbahçe Beko’da dış şutların kaçmaya başlaması oyunun ibresini iyice İtalyan ekibi lehine çevirdi ve fark da yavaş yavaş açılmaya başladı. Açılan farkla birlikte enerjisi iyice düşen Fenerbahçe savunması karşısında fazla zorlanmayan ve hücumda skor opsiyonları yaratmakta sıkıntı yaşamayan AX Armani Exchange Milan son 10 dakikaya girerken farkı 20 sayıya kadar çıkardı: 68-48. Final periyoduna Ahmet Düverioğlu’nun sayılarıyla başlayan Fenerbahçe Beko, Leo Westermann ve Tarık Biberovic‘in savunmaya getirdiği agresiflikle 6.5 dakika boyunca rakibine sadece 2 sayı izni verince farkı 12 sayıya düşürdü: 58-70. Fenerbahçe’nin ümitlendiği anlarda Westermann’ın yaptığı kritik top kayıpları yakalanan ivmenin kaybedilmesine neden olurken, savunmadaki gayretle yine de tek hanelere düşen farka rağmen oyunun kontrolünü elinden kaybetmeyen AX Armani Exchange Milan sahadan 79-71 galip ayrıldı.

Fenerbahçe Beko’da Dyshawn Pierre 16 sayı – 5 ribauntla en skorer oyuncu olurken, Danilo Barthel 13 sayı – 2 ribaunt, Nando De Colo 12 sayı – 2 ribaunt ve Leo Westermann da son çeyrekte oyuna girip 10 sayı – 3 asist – 4 ribauntla karşılaşmayı tamamladılar. AX Armani Exchange Milan’da ise Zach Leday 15 sayı – 7 ribauntla en skorer oyuncu olurken, Kevin Punter 13 sayı, Shavon Shields ve Gigi Datome de 10’ar sayıyla mücadele ettiler.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here