Türkiye Basketbol Federasyonu tarafından yapılan açıklamayla Türkiye Basketbol Ligleri’nde 2019-2020 sezonunun geriye kalanıyla ilgili kararın 30 Nisan’da tekrar değerlendirileceği belirtildi. Federasyonun tüm basketbolculara ve kulüplere sabırlı olma temennisi yaptığı açıklamada, 30 Nisan 2020’ye kadar gidişatın takip edileceği ve sonrasında devlet kurumlarının kararları ve kulüplerin talepleri de dikkate alınarak durumun tekrar değerlendirileceği belirtildi. Türkiye Basketbol Federasyonu tarafından yapılan açıklamanın ilgili bölümleri ise şu şekilde:

ING Basketbol Süper Ligi puan durumu
ING Basketbol Süper Ligi

Türkiye Basketbol Federasyonu olarak hedefimiz, profesyonel liglerimizin ve alt yapı müsabakalarımızın en kısa zamanda yeniden başlamasıdır. Ancak bunun gerçekleşebilmesi için insan sağlığını tehdit eden şartların ortadan kalkması gerekmektedir. İçinden geçmekte olduğumuz süreç ile ilgili TBF olarak en önem verdiğimiz husus, tüm paydaşlarımızın sağlıklı şartlar içerisinde müsabakalarına devamını gözetmektir.

Kulüplerimizin, basketbolcularımızın ve basketbol dünyamızın tüm paydaşlarının, sportif ilişkiler ve sözleşme durumları ile ilgili anlayışlı olmalarını beklediğimiz bu dönemi, 30 Nisan 2020 tarihine kadar takip etmeyi sürdürecek, belirtilen tarihte, devlet kurumlarımızın kararları ve kulüplerimizin de taleplerini dikkate alarak durumu yeniden değerlendireceğiz.

Türkiye Basketbol Federasyonu olarak, özlenen ve kaliteli basketbol ile tekrar sahalarda buluşabilmek için bu süreci hep beraber atlatacağımıza inanıyor, tüm halkımızı uyarılar süresince evde kalmaya davet ediyoruz.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

1 YORUM

  1. Türkiye basketbol ligi ve kupalar ne zaman verilir ?
    Okullar ve organizasyonlar için ödül madalyası ihtiyacını karşılamak amacıyla madalya yaptırmak isteyen öğretmenlerimize, madalya hakkında bilgileri,görsel örnekleri sitemizde paylaşarak okullarımızın sporun hizmetine sunmaktayız.
    inşallah en kısa sürede bu süreci atlatarak tekrar spor etkinlikleri aktif hale gelir..

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here