ING Basketbol Süper Ligi’nde 21. hafta mücadelesinde Frutti Ekstra Bursaspor’un konuğu olan TEKSÜT Bandırma, yabancı oyuncularından yoksun çıktığı karşılaşmada rakibiyle başa baş bir mücadele sergilese de, final periyodunda dar rotasyonun yol açtığı yorgunluğun da etkisiyle maçın sonunu getiremeyerek sahadan 78-88 mağlup ayrıldı. Hafta içinde yabancı oyuncularıyla yolların ayrılması ardından maça altyapısından yetişen Türk oyuncularla çıkan TEKSÜT Bandırma, ilk yarısını 45-46 geride tamamladığı maçta final periyoduna girerken yakaladığı 4 sayılık farkı maç sonunda koruyamadı ve sezonun 10. mağlubiyetini alarak genç oyuncularıyla devam edeceği Play-Off yarışında önemli bir yara aldı. Frutti Ekstra Bursaspor ise 9 galibiyetini alarak Play-Off için ümitlendi.

ING Basketbol Süper Ligi | Frutti Extra Bursaspor - Teksüt Bandırma
ING Basketbol Süper Ligi | Frutti Extra Bursaspor – Teksüt Bandırma
(Fotoğraf Teksüt Bandırma resmi Twitter hesabından alınmıştır)

Karşılaşmanın ilk çeyreğinde Rıdvan Öncel‘in önderliğinde hücumda geri adım atmayan TEKSÜT Bandırma, pota altında Alperen Şengün‘ün de skora ortak olması yanında, Furkan Haltalı‘nın boyalı bölgeyi başarılı bir şekilde kapatması ve ribauntlardaki etkinliğiyle skorda üstünlüğü rakibine kaptırmadı ve ilk 10 dakikayı 23-18 önde tamamladı.

İlk çeyreği tamamen aynı beşle oynayan TEKSÜT Bandırma’da ikinci çeyrekle birlikte, kısıtlı da olsa rotasyonun devreye girmeye başlaması, hücum ritminin ve savunma konsantrasyonunun düşmesine neden olurken, Gabriel Olaseni ve Gian Clavell’in sayıları Frutti Ekstra Bursaspor’un oyunu dengelemesini sağladı. Hakan Demir’in molası sonrası Şehmus Hazer‘in üçlükleri ve Sadık Emir Kabaca’nın sayılarıyla tekrar skor üstünlüğünü eline geçiren TEKSÜT Bandırma devrenin bitimine 3 dakika kala farkı 8 sayıya çıkarsa da (42-34), hücumda Şehmus’tan gelen üst üste top kayıplarını Ender Arslan‘ın üçlükleri ve Gerald Robinson‘ın sayılarıyla cezalandıran Frutti Ekstra Bursaspor ilk devreyi 46-45 önde tamamladı.

Soyunma odası dönüşünde Rıdvan Öncel ve Şehmus Hazer‘in pota altına penetreleriyle etkili olan ve bu şekilde boyalı bölgeden skor üreten TEKSÜT Bandırma’nın 2.5 dakika içinde 53-48’lik üstünlüğü sağlaması Serkan Erdoğan’a molayı aldırdı. Chris Jones ve Ender Arslan‘ın 24 saniye süresi bitimindeki üç sayı isabetleri Frutti Extra Bursaspor’u oyunda tutarken, Gerald Robinson’un sayılarına karşı Rıdvan Öncel‘in sayı ve asistleriyle sürüklediği TEKSÜT Bandırma çeyrek boyunca üstünlüğünü devam ettirdi. Çeyreğin sonlarına doğru ev sahibi ekibin baskısı karşısında top kayıpları yapan TEKSÜT Bandırma 8 sayıya kadar çıkan farkın kapanmasına engel olamasa da Sadık Emir Kabaca‘nın turnikesi sonrasında son 10 dakikaya 67-63 önde girdi. 

Final periyodunun başında Atakan Erdek‘in Frutti Extra Bursaspor kısalarına yaptığı savunma ev sahibi ekibin hücum ritmini elde edememesine neden olsa da, maçın durgun ismi Perry Jones‘un iki üçlüğü ve rakibin top kayıpları sonrasında gelen hızlı hücum sayıları sonrası ev sahibi ekip 3.5 dakika sonunda 74-70’lik üstünlüğü elde etti. TEKSÜT Bandırma’da rotasyon darlığı nedeniyle baş göstermeye başlayan yorgunluk yanında, Frutti Extra Bursaspor savunmasının da sertleşmeye başlaması TEKSÜT Bandırma’nın ilk 5 dakikada sadece 3 sayı bulabilip Hakan Demir’in üç molasını birden kullanmasına neden olurken, son dakikalarda konuk ekipte yorgunluk ve sakatlıklar görülmeye başladı. Son dakikaya 81-77 önde giren Frutti Ekstra Bursaspor Gerald Robinson ve Ender Arslan’ın sayıları sonrasında farkı açarak maç sonunda 88-78’lik üstünlükle karşılaşmadan galip ayrıldı. 

Frutti Ekstra Bursaspor’da Gian Clavell 17 sayı – 4 asistle en skorer oyuncu olurken, Ender Arslan 5/7 üç sayı isabetiyle 15 sayı, Perry Jones 15 sayı – 6 ribaunt – 3 blok, Gerald Robinson 15 sayı – 4 asist, Chris Jones 14 sayı – 8 asist ve Gabriel Olaseni de 10 sayı – 8 ribauntla galibiyetin mimarları oldular. TEKSÜT Bandırma’da ise Rıdvan Öncel 24 sayı – 7 asist – 4 ribauntla en etkili isim olurken, Şehmus Hazer 19 sayı – 7 ribaunt – 3 asist, Alperen Şengün 15 sayı – 5 ribaunt, Sadık Emir Kabaca 8 sayı – 4 ribaunt, Erkan Yılmaz 6 sayı –  5 ribaunt ve Furkan Haltalı da 4 sayı – 14 ribauntla karşılaşmayı tamamladılar.  

1 YORUM

  1. Bir yandan yazık oldu takıma diyorum. Bir yandan da bu genç takım korunabilirse ve diğer takımlar tarafından yağmalanmazlarsa onların gelişimi için çok önemli bir fırsat olacağını düşünüyorum. Bandırma yönetimi en azından eldeki gençleri takımda tutma politikasını devam ettirebilir umarım.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here