Turkish Airlines Euroleauge’te 2021-2022 sezonun ilk maç gününde İspanya’da Real Madrid’in konuğu olan son şampiyon Anadolu Efes sahadan 69-82 mağlup ayrıldı ve sezona beklemediği farklı bir yenilgiyle başlamış oldu. Maça çok kötü başlayıp Real Madrid’e 0-12’lik bir seri veren Anadolu Efes, devreyi de 35-50 geride kapatırken, ikinci yarıda da hücumda ritmi bulamayınca sahadan 69-82 mağlup ayrıldı ve sezona kötü bir başlangıç yaptı. 

Turkish Airlines Euroleague 2021-2022 Real Madrid - Anadolu Efes Rudy Fernandez - Shane Larkin
Turkish Airlines Euroleague 2021-2022 Real Madrid – Anadolu Efes Rudy Fernandez – Shane Larkin (foto referans: euroleague.net)

Anadolu Efes adına kabus gibi geçen karşılaşmanın ilk çeyreğinde 3.5 dakika boyunca skor üretemeyerek maça 0-12 geride başlayan Anadolu Efes, hücumda bir türlü takım olmayı beceremediği, dengesiz hücumlara yöneldiği ve neticesinde 10 dakika boyunca hiç asist üretemeyip 6 top kaybı yaptığı ilk çeyreği 15-32 geride tamamladı. Devre boyunca pota altında da üstünlüğü elinde tutan Real Madrid, özellikle Petrusev’in oyunda olduğu dönemlerde hücum ribauntlarında etkili olarak ikinci şans sayıları bulurken, eski Anadolu Efes’li Thomas Heurtel‘in de Real Madrid hücumlarında hem skor hem de takımı yönlendirmede etkili olması ev sahibi ekibin farkı 20 sayı civarına çekmesini beraberinde getirdi ve Real Madrid soyunma odasına 50-35’lik üstünlükle gitti.

İkinci devreye savunmada biraz daha istekli başlayan Anadolu Efes, hücumda bir türlü istediği ritmi yakalayamadı. Shane Larkin ve Filip Petrusev‘in hücumdaki gayretlerine diğer kritik isimlerden destek gelmemesi Anadolu Efes’in farkı kapatmasının önüne geçerken, son 10 dakikaya 68-48 Real Madrid üstünlüğüyle girildi. Final periyodunda önce Shane Larkin ardından da Filip Petrusev ile sayılar bulan Anadolu Efes son dakikaya girerken farkı 10 sayıya kadar düşürse de (69-79), sahadan 82-69 galip ayrılan taraf Real Madrid olurken, İspanyol ekibinin pota altındaki etkinliği ve 42-18’lik ribaunt üstünlüğü galibiyetin önemli anahtarlarından oldu. 

Anadolu Efes’te Shane Larkin 21 sayı – 6 asist – 4 ribauntla en etkili oyuncu olurken, takımın yeni ismi Filip Petrusev de 17 sayı kaydederek en skorer ikinci oyuncu oldu. Real Madrid’te ise eski Efes’li Thomas Heurtel ve Guerschon Yabusele 15’er sayıyla en skorer oyuncular olurlarken, Walter Tavares de 13 sayı – 12 ribaunt – 2 blokla maçın MVP’si oldu. 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here