NBA’ye verilen COVID-19 arası öncesi dönemin en etkili isimlerinden biri de Dallas Mavericks oyun kurucusu Seth Curry idi. Genel olarak altıncı adam olarak yer aldığı, yer yer de sakatlıklar etkisiyle ilk beşte kendine yer bulduğu sezonda 59 maçta forma giyen (20’si ilk beş) Curry, 24.5 dakika ortalama süre alıp, 12.6 sayı – 2.4 ribaunt – 2 asist ve %45.3 üç sayı ortalamaları elde etmişti. Seth Curry’nin performansı özellikle şubat ayı ve sonrasında tavan yapmış, o döneme kadar ortalama 11 sayı civarında skor bulan Curry, şubat ayı ile birlikte hem şut yüzdeleri hem de skor gücü anlamında adeta yanmaya başlamıştı.

Seth Curry - Luka Doncic - Dallas Mavericks
Seth Curry – Luka Doncic – Dallas Mavericks (foto referans: dallasnews.com)

Ekim ve Kasım aylarında maç başına 10 sayı ortalamasının altında kalan, aralık ayında 11.3, ocak ayında ise 13 sayı ortalaması elde eden Seth Curry’nin performansı ve aldığı dakikalar şubat ayı ile birlikte yükselişe geçmişti. Şubat ayında maç başına 31 dakika süre alıp 18.5 sayı ortalaması elde eden Seth Curry maç başına %59 (3.9/6.6) gibi inanılmaz bi üç sayı yüzdesi elde etmiş, pandemi arasında girmeden önce mart ayında oynadığı üç maçta da bu performansını devam ettirip maç başına 21 sayı ve %52.6 üç sayı yüzdesi yakalamıştı.

Özellikle Luka Doncic‘in de her geçen gün artan performansı Dallas Mavericks’in hücum gücüne olumlu katkı yaparken, Seth Curry de Sloven yıldızın başarılı oyunu, rakip savunmayı üzerine çekmesi ve muhteşem saha görüşünden faydalanmasını en iyi bilen Mavericks oyuncuları arasında yer alıyor. NBA’in geri dönüşüyle birlikte bu ikilinin performansı Dallas Mavericks adına oldukça kritik olacak. Bakalım hem Luka Doncic hem de Seth Curry COVID-19 arası öncesindeki yükselen performanslarını kalan maçlarda ve NBA Play-Off’larında sürdürebilecekler mi?

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here