Geçtiğimiz sezonun en büyük sürprizini yaptılar. Sezon başında hiç hayalini bile kurmadıkları  bir başarıyı yakalayarak NBA şampiyonluğunu elde ettiler. Tek seferlik bir mucize mi yoksa devamlılığı gelir mi derken, yaz sezonunda takımın yıldızı Kawhi Leonard ve ilk beş oyuncusu Danny Green’i kaybettiler. Tüm bunlara rağmen 2019-2020 sezonu Toronto Raptors için beklentilerin üzerinde gelişti. 64 maçta 48 galibiyet elde eden Toronto Raptors NBA sezonu COVID-19 nedeniyle tatil edildiğinde Doğu Konferansı’nda ikinci sırada yer almaktaydı.

Toronto Raptors 2019-2020
Toronto Raptors 2019-2020 (Fotoğraf Toronto Raptors resmi Twitter hesabından alınmıştır)

Ve NBA sezonu 31 Temmuz’da geri dönüyor. Son olarak Serge Ibaka‘nın demeçleri Toronto Raptors’un takım olarak ikinci bir şampiyonluğa ne kadar hazır olduğunu gösteriyor. Oldukça dengeli bir kadro kurulumuyla Pascal Siakam, Kyle Lowry, Fred VanVleet, Serge Ibaka ve Norman Powell’ın skor dağılımını paylaştırdıkları, OG Annuoby, Marc Gasol, Chris Boucher, Rondae Hollis-Jefferson, Partick McCaw gibi isimlerin de önemli katkılarda bulundukları Toronto Raptors, Kawhi Leonard’sız sezon başında yapılan Play-Off’un  ilk turundan öteye gidemeyeceği yorumlarının aksine, tam bir şampiyonluk adayı gibi oynamaya devam ediyor.

Serge Ibaka‘ya göre “onlar şampiyonluklarını korumaya odaklanmış ve buna hazır durumdalar”. Ibaka gazetecilere “Herkesin hazır ve formda olduklarını görüyorum. 11 yıldır bu ligde oynuyorum ve insanların mental olarak hazır olup olmadıklarını anlayabiliyorum. Bu yüzden tüm takımın buna hazır olduğunu söyleyebilirim. Hepimiz hazırız” şeklinde açıklama yaparken, “geçtiğimiz sezon sona erdi, şimdi yeni bir sezon başlıyor ve herkes son şampiyonu geride bırakmak için oynayacak. Bu nedenle zor olacak; ama biz buna hazır olmalıyız” dedi.

NBA’in Walt Disney World’teki geri dönüş maçlarına 1 Ağustos’ta Los Angeles Lakers karşısında başlayacak olan Toronto Raptors, görünen gerçek bir yıldızı olmadan, takım oyunu ve kolej havasının hüküm sürdüğü basketboluyla şampiyonluğun önemli adaylarından biri konumunda. Gerçek bir süper-yıldızı olmadan üst üste ikinci şampiyonluk göründüğü kadar kolay olmayacak kesinlikle, fakat süregelen kolej takımı havasının onları başarıya sürükleyip sürükleyemeyeceğini birkaç ay içinde göreceğiz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here