ING Basketbol Süper Ligi’ne verilen milli maç arası sonrasında 22.haftanın açılış maçında Akatlar Spor ve Kültür Kompleksi’nde Bahçeşehir Koleji’nin konuğu olan Pınar Karşıyaka 96-83’lük galibiyetle sezonun 18. galibiyetini elde etti. Karşılaşmanın ilk yarısını da 44-38’lik üstünlükle tamamlayan Pınar Karşıyaka, ikinci yarıda rakibin şut yüzdesinin de düşmesiyle beraber maçın temposunu eline geçirdi ve sahadan 13 farkla galip ayrılarak zirve iddiasında sürprize izin vermedi. 

ING Basketbol Süper Ligi - Bahçeşehir Koleji - Pınar Karşıyaka - Raymar Morgan
ING Basketbol Süper Ligi – Bahçeşehir Koleji – Pınar Karşıyaka – Raymar Morgan

Karşılaşmanın ilk dakikalarında Bahçeşehir Koleji agresif savunmayla Pınar Karşıyaka’nın hücum organizasyonunu bozup Erick Green‘in sayılarıyla ilk 5.5 dakikayı 14-8 önde geçse de, çeyreğin ikinci bölümüyle birlikte Pınar Karşıyaka’nın savunmada daha disiplinli oynamaya başlaması ve tüm skor yükünün Green üzerine kalmasıyla bu üstünlüğünü koruyamadı. Pınar Karşıyaka Amath M’Baye‘nin sayılarıyla farkı kapatırken, çeyrek sonunda Tony Taylor’un serbest atışlarıyla birlikte skoru dengelemeyi başardı:22-22. İkinci çeyreğe Raymar Morgan‘ın Vladimir Stimac üzerinde kurduğu üstünlükle pota altından sayılar bularak başlayan Pınar Karşıyaka, Onuralp Bitim ve Sek Henry‘nin üçlükleriyle oyunun kontrolünü eline geçirirken, ilk 20 dakika ardından soyunma odasına da 44-38’lik üstünlükle gitti.

Üçüncü çeyreğe Amath M’Baye ve Metecan Birsen ile bulduğu sayılarla başlayan Pınar Karşıyaka, çeyreğin genelinde oyunun temposunu kontrolü altında tutarken, Bahçeşehir Koleji’nde Shannon Evans‘ın sayılarına Sek Henry‘nin üçlükleriyle karşılık verip rakibine farkı kapatma şansı vermedi ve son 10 dakikaya çift haneli üstünlükle girdi: 70-60. İlk yarıda %50’nin üzerinde üç sayı isabeti bulan Bahçeşehir Koleji’nin ikinci yarıyla birlikte dış şut yüzdesinin düşmesi maça ortak olmalarını engellerken, topu iyi paylaşıp doğru şutu bulmakta ve skor üretmekte zorlanmayan Pınar Karşıyaka 96-83’lük skorla sahadan galip ayrılarak sezonun 18. galibiyetini elde etti. 

Pınar Karşıyaka’da Amath M’Baye 19 sayı – 5 asist – 2 blokla en skorer oyuncu olurken, Sek Henry 5/8 üç sayı isabetiyle 18 sayı – 3 asist, Tony Taylor 15 sayı, oyunun kritik anlarında takıma iki yönlü katkıda bulunan Metecan Birsen 13 sayı – 8 ribaunt ve Raymar Morgan da 11 sayı – 3 ribauntla galibiyette önemli roller oynadılar. Bahçeşehir Koleji’nde ise Shannon Evans ve Vladimir Stimac 16’şar sayıyla en skorer oyuncular olurlarken, sayılarının önemli bir kısmını ilk çeyrekte bulduktan sonra yeterince etkili olamayan Erick Green de 14 sayı – 6 ribaunt – 5 asistle karşılaşmayı tamamladı. 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here