Basketball Champions League F Grubu son maçında Mustafa Kemal Atatürk Spor Salonu’nda İspanyol ekibi RETABet Bilbao Basket’i konuk eden Pınar Karşıyaka, sahadan 85-76 galip ayrıldı ve TOP 16’ya adını yazdırdı. Raymar Morgan‘ın etkili oyunuyla ilk yarıyı da 44-30 önde tamamlayan Pınar Karşıyaka, üçüncü çeyrekte de Amath M’Baye‘nin alev almasıyla farkı 20 sayı üzerine çıkardı ve düşük tempoda oynadığı (farkın da kapandığı) son çeyreğin ardından 9 sayılık bir galibiyete imza attı. Pınar Karşıyaka böylece 6 maçta elde ettiği dört galibiyetle F Grubu’nu ikinci sırada tamamlayarak TOP 16 biletine hak kazandı.  

Basketball Champions League - Pınar Karşıyaka - Retabet Bilbao - Tony Taylor
Basketball Champions League – Pınar Karşıyaka – Retabet Bilbao – Tony Taylor

Düşük tempoda ve karşılıklı sayılarla başlayan maçın ilk yarısında Pınar Karşıyaka, İspanyol ekibinin pota altındaki devi Ondrej Balvin‘in fiziksel avantajını kullanmasını engelleyip, bu durumu Raymar Morgan‘ın yüzü dönük basketbolunu ve hızlı ayaklarını kullanarak kendi avantajına çevirirken, özellikle ikinci çeyrekte tempoyu arttırıp istediği basketbolu Bilbao ekibine kabul ettirerek farkı açmaya başladı. İkinci çeyreğin başındaki 14-0’lık seri Pınar Karşıyaka’nın oyunun kontrolünü eline geçirmesini sağlarken, Balvin’e rağmen devre boyunca 8 hücum ribaundu alan ve bu ribauntlardan gelen ikinci şans sayılarıyla çift haneli farkı yakalayan Pınar Karşıyaka ilk 20 dakikayı 44-30 önde tamamladı.

Üçüncü çeyreğe, ilk yarıdaki farkın verdiği rahatlıkla başlayan Pınar Karşıyaka’da Amath M’Baye‘nin yağmur gibi üçlükleri farkın 20 sayı üzerine çıkmasını sağladı. Bu çeyrekte savunmada da konsantrasyonunu kaybetmeyen Kaf Kaf son 10 dakikaya da 71-46 önde girerken, son çeyrekte rotasyonun ana isimlerinin bençe çekilmesi farkın kapanmasına neden oldu. Bu çeyrekte Ondrej Balvin’in yavaşlık zaafını bu kez de Mahir Ağva‘nın orta mesafe sayılarıyla değerlendirmesi Pınar Karşıyaka adına olumlu gelişme olarak dikkat çekerken, konuk ekipte Reyes ve Kljajic’in isabetli dış şutlarıyla farkı kapatmasına rağmen sahadan 85-76 galip ayrılan yeşil kırmızılılar F Grubu’nu ikinci tamamlayarak TOP 16’ya adını yazdırdı. 

Pınar Karşıyaka’da Amath M’Baye 5/11 üç sayı isabetiyle 23 sayı – 3 ribaunt ve Raymar Morgan da 20 sayı – 3 top çalma -1 blokla galibiyetin mimarları olurlarken, Tony Taylor 13 sayı – 3 asist ve Mahir Ağva 8 sayı – 2 ribauntla etkili oldular. 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here