2019-2020 NBA sezonu öncesi potansiyelli olarak değerlendirilmelerine rağmen otoritelerce fazla bir başarı beklenmeyen, fakat sezon başında Devin Booker önderliğinde oldukça başarılı bir performans sergileyen Phoenix Suns, sezonun ilerleyen haftalarında düşüşe geçmiş, COVID-19 arasına da Play-Off sınırının bir miktar gerisinde girmişti. NBA sezonunun yeniden başlamasıyla birlikte ortaya çıkan Play-In formatı Suns’ın umutlarını yeniden artırsa da, Aaron Baynes ve Kelly Oubre Jr.’ın sakatlıkları sonrası Phoenix Suns’ın Play-Off ihtimali oldukça az görülmekteydi.

Devin Booker - Deandre Ayton - Kelly Oubre Jr - Phoenix Suns
Devin Booker – Deandre Ayton – Kelly Oubre Jr – Phoenix Suns (Fotoğraf Suns resmi internet sayfasından alınmıştır)

Fakat sezonun yeniden başlaması sonrasındaki ilk beş maçtaki Phoenix Suns performansı beklentilerin oldukça üzerine çıktı. Oynadığı beş maçı da kazanıp yeni dönemin yenilgisiz tek takımı olan Phoenix Suns, galibiyet sayısını 31’e yükselterek sekizinci Memphis Grizzlies ve dokuzuncu Portland Trail Blazers’ın 2’şer galibiyet gerisinde Batı Konferansı’nda ümit verici bir konuma yerleşti. Direksiyonda Devin Booker ve Ricky Rubio‘nun bulunduğu, pota altında ise Deandre Ayton‘ın etkili olduğu Pheonix Suns’ta Dario Saric, Cameron Johnson, Mikal Bridges ve Jevon Carter gibi isimlerin verdiği katkılar yanında, yeni transfer Cameron Payne‘in de 5 maçta verdiği ortalama 10 sayı üzeri (10.2) sayı katkısı ve %50 üç sayı isabeti oldukça dikkat çekmekte.

Phoenix Suns kalan üç maçında sırasıyla Oklahoma City Thunder (bu akşam), Philadelphia 76ers ve Dallas Mavericks ile oynayacak. Üç takım da Batı Konferansı’nda dört ve beşinci sıralar için mücadele ediyorlar ve maçları kesinlikle ciddiye alacaklar. Dolayısıyla benzer şekilde Phoenix Suns’ın da oldukça ciddiye alması gereken maçlar olacak. Yakaladığı ivmeyle birlikte, üst sıraları kovalayan takımlara karşı bize zevkli maçlar izleteceği kesin olan Phoenix Suns’ın kalan üç maçında, Portland Trail Balzers’tan iki galibiyet fazla kazanması onlara dokuzunculuğu ve Play-In biletini kazandıracak. Blazers’ın kalan iki maçı ise Dallas Mavericks ve Brooklyn Nets ile olacak.

NBA Puan Durumu’na linkten ulaşabilirsiniz

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here