ING Basketbol Süper Ligi’nde bu sezon genç bir kadroyla sezona başlayan Beşiktaş’ta geçtiğimiz hafta 2004 doğumlu Samet Yiğitoğlu‘nun süre alması ardından bugün de bir başka 2004 doğumlu genç basketbolcu Oğuzhan Göktepe, Beşiktaş’ın Aliağa Petkim’e 72-82 mağlup olduğu maçın son dakikası içinde süre aldı ve ligimizde forma giyen 2004 doğumlu ikinci oyuncu oldu. Maç sonunda 42 saniye süre alan Oğuzhan istatistik kaydedemese de, böylece profesyonel kariyerine ilk adımı atmış oldu.

Oğuzhan Göktepe - Beşiktaş
Oğuzhan Göktepe – Beşiktaş

Oğuzhan daha önce Beşiktaş’ın U16 takımında ve  Basketbol Gençler Ligi kadrosunda yer almıştı. Kendisine aldığı süreleri artırması, kazandığı tecrübeleri çok çalışarak ve kendisini geliştirerek değerlendirmesi yolunda başarılar dileriz.

3 YORUMLAR

  1. Keşke telekomda gençlere fırsat verse. Kadroya alsabile hiç süre vermiyor. Bu çocuklar yok olup gitsinmi. Yıllarca emek harcadılar. Eğitimlerini bile aksattılar. Takım kazansın derken kenarda beklettikleri yeteenekler yok olup gidecek. Aylar sonrada kısa bir süre verecekler çocuğun eli ayağı birbirine girecek. Yeteneksiz deyip bir köşeye atacaklar.

    • Son cümleye kesinlikle katılıyorum. Bir sezon da şans alacakları o birkaç dakika çocukların kariyerini ve geleceklerini belirliyor. Keşke her takımda en azından sezon boyu kısa süreler de olsa alabilseler.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here