4.5 aylık aradan sonra 30 Temmuz’da tekrar parkeye dönecek olan NBA’de geriye kalan 8 maçlık normal sezon fikstürü açıklandı. 30 Temmuz’da Utah Jazz – New Orleans Pelicans ve Los Angeles Clippers – Los Angeles Lakers maçlarıyla başlayacak olan normal sezon 14 Ağustos’ta tamamlanacak. NBA.com‘dan ulaşabileceğiniz ve her takımın 8’er maç oynayacağı NBA fikstüründe normal sezonun dikkat çeken yedi maçı ise şu tarihlerde oynanacak:

LeBron James - Kawhi Leonard
LeBron James – Kawhi Leonard (Fotoğraf referans: Bleacherreport.net)

30 Temmuz 2020: Los Angeles Lakers – Los Angeles Clippers. Her ne kadar Staples Center’daki derbi havasını yakalayamayacak bir maç izleyecek olsak da, sezonun favori iki takımının ezeli mücadelesi zevkle izlenecek maçlardan biri olacak. Lakers’ın Avery Bradley’den yoksun oynacak olmasının onları nasıl etkilediğini de geri dönüş sürecinin ilk maçında böyle kritik bir maçta görmüş olacağız.

31 Temmuz 2020: Portland Trail Blazers – Memphis Grizzlies. NBA Batı Konferansı’nda sekizincilik yarışı veren iki takımın mücadelesi belki de henüz Normal Sezon geri dönüş periyodunun başında Portland Trail Blazers’ın sekizincilik umutlarını şekillendirecek. Bu anlamda bu maçın Damian Lillard ve çaylak Ja Morant arasında önemli bir test olacağını söyleyebiliriz. 

3 Ağustos 2020: Memphis Grizzlies – New Orleans Pelicans. Grizzlies’ın sekizincilik için bir diğer rakibi New Orleans Pelicans ile oynayacağı maç, özellikle dikkatlerin üzerilerinde olduğu iki çaylak Zion Williamson ve Ja Morant’ın arasında rekabeti izlemek açısından oldukça dikkat çekici olacak. 

6 Ağustos 2020: Houston Rockets – Los Angeles Lakers. Normal sezonun sonlarına doğru kadro derinliğinin eksikliğinin yan etkilerini görmeye başlayan; Robert Covington takviyesi sonrası daha kısa beşle oynamaya alışma periyodunda biraz bocalayıp COVID-19 arası öncesi son maçlarda üst üste mağlubiyetler alan Houston Rockets’ın COVID-19 arasını nasıl değerlendirip, şampiyonluk yarışı için iddialı bir konuma gelip gelmediğini anlamak için ideal bir maç. Kaçırmayın derim. 

10 Ağustos 2020: Milwaukee Bucks – Toronto Raptors. NBA Doğu Konferansı’nda bir erken final havasında oynanacak maç, belki lideri belirleme yönünde bir etki yapmayacak; fakat NBA Konferans finalleri öncesinde iki takımın da birbirlerine mesaj vermesi açısından önemli bir müsabaka özelliği taşıyor. Seyir zevki verecek bir gövde gösterisi izleme ihtimalimiz yüksek. 

12 Ağustos 2020: Los Angeles Clipplers – Denver Nuggets. NBA Batı Konferansı’nda ikincilik mücadelesi veren iki takım, muhtemelen son maçlara yaklaşırken kayıpsız geçmek isteyecekleri bir maça çıkacaklar. Olası bir Konferans yarı finali eşleşmesinde birbirlerine göz dağı vermek isteyen iki takımın mücadelesi oldukça zevkli geçeceğe benzer. 

14 Ağustos 2020: Los Angeles Clippers – Oklahoma City Thunder. Normal sezonun son gününde Batı Konferansı Play-Off eşleşmeleri için hala kritikliğini koruyacağına inandığım bir maç. Thunder’ın beklediğimin üzerinde performans sergilediği bir sezonun son maçında Clippers’a da bir sürpriz yapıp Play-Off’lara daha iyi bir pozisyonda girme şansını değerlendirip değerlendiremeyeceğini göreceğiz. 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here