NBA’de bu sabaha karşı oynanacak olan Utah Jazz – Oklahoma City Thunder maçı öncesi yapılan sağlık kontrollerinde Utah Jazz’ın Fransız pivotu Rudy Gobert’in sağlık testinin pozitif çıktı. Bu olay sonrası öncelikle Jazz – Thunder maçı iptal edilirken, NBA yönetimi yaptığı açıklamayla sezonun yeni bir açıklamaya kadar tatil edildiğini duyurdu. NBA’in bugün içinde yeni ve daha detaylı bir açıklama daha yapması bekleniyor. 

Rudy Gobert Coronavirus testi pozitif çıktı - NBA de sezon tatil
Rudy Gobert’in Coronavirus testi pozitif çıktı – NBA’de sezon tatil

Utah Jazz pivotu Rudy Gobert’de Coronavirus rastlanması ardından Utah Jazz takımı henüz Oklahoma’da bekletilirken, Jazz’ın son 10 günde maç yaptığı Cedi Osman’ın takımı Cleveland Cavaliers da dahil olmak üzere, New York Knicks, Boston Celtics, Detroit Pistons ve Toronto Raptors takımlarında oynayan oyuncuların da yarı-karantina prosedürüne tabi tutulacağı belirtildi.

Bu gelişmeler ardından Utah Jazz tüm oyuncuları ve teknik ekibine sağlık kontrolü yapılırken, sağlık taramaları sonucu takımın oyun kurucularından Donovan Mitchell’da da virüs tespit edildi. Kalan oyuncu ve teknik ekipte bir problem olmadığı belirtildi.  

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here