İlk kez mücadele ettiği ING Basketbol Süper Ligi’nde, kadro olarak hazır olmamasının da verdiği dezavantajla ilk üç haftada galibiyet alamayan Lokman Hekim Fethitye Belediyespor, Galatasaray karşısında uzatmada kazanarak BSL tarihindeki ilk galibiyetini elde etti. Farkı bir ara 14 sayıya kadar çıkarttığı ilk yarıyı 52-41 önde tamamlayan Galatasaray, ikinci yarıda ev sahibi ekibin istekli oyunu karşısında hücumda zorlanınca farkı hızla kapatan Lokman Hekim Fethiye Belediyespor, maçı 82-82 ile uzatmaya götürüp, uzatma periyodunda da Galatasaray’a sayı şansı vermeyerek 91-82’lik galibiyeti elde etti ve Basketbol Süper Ligi’ndeki ilk galibiyetine ulaştı.

ING Basketbol Süper Ligi - Lokman Hekim Fethiye - Galatasaray
ING Basketbol Süper Ligi – Lokman Hekim Fethiye – Galatasaray
(Fotoğraf için Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca’ya teşekkür ederiz)

Yabancılarının kadroya katılmasıyla birlikte takım olma yolunda önemli adımlar atan Lokman Hekim Fethiye Belediyespor ilk yarıda skor anlamında istediği noktada olmasa da, mücadele isteği ve sahadaki çabasıyla ikinci yarıdaki geri dönüşün sinyallerini vermişti. Maç boyunca tam 17 top kaybı yapmalarına rağmen, Erick Neal‘ın hem skorer yönü hem de takımı yönetmesi, Abdul Malik Abu‘nun hem pota altı hem de dış şutlardaki tehdidi, Elgin Cook‘un double-double’ı ve kadroya yeni katılan Darion Ray Atkins‘in henüz ayağının tozuyla kenardan gelerek yaptığı kritik katkılar Fethiye ekibini galibiyet taşıyan ana unsurlar olurlarken, Erdem İlter‘in aldığı kısa sürede kaydettiği iki kritik basketten de bahsetmeden de geçmemek gerekiyor.

Lokman Hekim Fethiye Belediyespor’da Erick Neal 25 sayı – 10 asist – 5 ribaunt ve Abdul Malik Abu 21 sayı – 8 ribauntla galibiyetin mimarları olurlarken, Darion Atkins 15 sayı – 5 ribaunt – 3 blok, Branden Frazier 13 sayı ve Elgin Cook da 11 sayı – 12 ribaunt – 3 top çalma – 2 blokla Neal & Abu ikilisine destek oldular. Galatasaray’da ise Alex Hamilton 18 sayı – 5 asist, Johnathan Williams 11 sayı – 11 ribaunt, Daryl Macon ve Brock Motum da 11’er sayıyla karşılaşmayı tamamladılar. 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here