Carmelo Anthony… LeBron James’in birinci sıradan seçildiği 2003 draftının 3. sıra seçimi; Denver Nuggets, New York Knicks, Oklahoma City Thunder ve Houston Rockets formalarını terlettiği 16 yıllık NBA kariyerinde 10 kez NBA All-Star, 1 kez sayı krallığı (2013), 1 kez NBA All-Rookie First Team, 2 kez All-NBA 2nd Team, 4 kez All-NBA 3rd Team, 2 kez ABD’de Yılın Sporcusu Ödülü ve 3 Olimpiyat şampiyonluğu bulunan bir efsane. Sezon başında kendisi hakkında “Artık kariyeri sona mı erdi?” dendi. Hiç bir takım onu istemedi. Fakat o pes etmedi ve tekrar küllerinden doğdu.

Carmelo Anthony - Portland Trail Blazers
Carmelo Anthony – Portland Trail Blazers (fotoğraf Trail Blazers resmi sitesinden alınmıştır)

2018’deki Houston Rockets – Chicago Bulls takası ve sonrasında Bulls tarafından serbest bırakılması ardından hiçbir takım tarafından istenmeyen, bir sene civarı da NBA parkelerinden uzak kalan Carmelo Anthony, 2019 Dünya Kupası öncesi kadro krizi yaşayan ABD Milli Takımı’na katılmak istediğini açıklamasına rağmen bile ABD Milli Takımlar Direktörü Jerry Colangelo tarafından tercih edilmemişti. Kasım ayı sonlarına doğru Portland Trail Blazers ile bir senelik minimum veteran kontratı imzalayan Melo henüz bitmediğini kanıtlamak için yakaladığı bulunmaz fırsatı çok iyi bir şekilde değerlendirdi.

Portland Trail Blazers formasıyla 33 maçta ilk beş sahaya çıkan Carmelo Anthony maç başına 32.5 dakika süre alarak 15.8 sayı – 6.7 ribaunt ortalamaları elde ederken, 47/127 ile %37 üç sayı ortalaması ile son 6 sezondaki en yüzdeli üç sayı yüzdesini yakaladı. 17 sezonluk kariyerinde 23.sayı – 6.5 ribaunt – 2.9 asist ortalamalarıyla mücadele eden ve NBA’in üst düzey yıldızlarından biri olarak kabul edilen Carmelo Anthony, böylece kariyerini sezon başında öngörüldüğü gibi “istenmeyen ve emekli olmak zorunda kalan” bir oyuncu olarak değil, oynadığı takımın ilk beşinde öne çıkan oyunculardan biri olarak noktalama fırsatını da kendi emeğiyle yakalamış oldu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here