FIBA’nın COVID-19 nedeniyle tüm basketbol organizasyonlarını tatil etmesi ve bu sezon tamamlanamayan Euroleague Women, FIBA Basketball Champions Leage ve FIBA Europe Cup gibi organizasyonların sonbahar aylarında tamamlanacağını açıklaması ardından, FIBA Europe Cup’ta Final-Four mücadelesi verecek olan Pınar Karşıyaka, bu organizasyonun ev sahipliği için temaslarını sürdürüyor. Pınar Karşıyaka genel menajeri Selim Çınar da yarın yapılacak FIBA toplantısı öncesi, Final-Four’u düzenleyecek güçleri ve istekleri olduğunu ve kupayı Türkiye’ye getirmek istediklerini belirtti.

FIBA Europe Cup | Pınar Karşıyaka - BC Kyiv Basket | Tony Taylor
FIBA Europe Cup | Pınar Karşıyaka – BC Kyiv Basket | Tony Taylor (Fotoğraf FIBA resmi sitesinden alınmıştır)

Daha önce 2013’te FIBa EuroChallenge Cup organizasyonunu düzenleyen ve finalde 3. çeyrekte 17 sayı önde oldukları maçı 1 sayı farkla kaybederek kupayı kıl payı kaçıran Pınar Karşıyaka bu sezon kupanın en büyük favorisi konumundayken; bulunduğu konumla birlikte taraftarlarının da kupaya olan inancını artırmış durumda. Dün Selim Çınar’ın açıklaması sonrası sosyal medya hesaplarından #Final4toIzmir hashtag’iyle FIBA’nın dikkatini çekmeye çalışan ve trend olan Karşıyaka taraftarları, kupayı Karşıyaka’da kaldırmak istiyorlar. Elindeki kadroyu koruyarak önümüzdeki sezona da iddialı bir başlangıç yapmak isteyen Pınar Karşıyaka, sezon ardından iddialı transferler yapan Bahçeşehir Koleji ile birlikte Final-four’un önemli favorisi durumunda ve finalde iki Türk takımının karşılaşma ihtimali oldukça yüksek gözüküyor.

1 YORUM

  1. FIBA Europe Cup’ı Karşıyaka Mustafa Kemal Atatürk Spor Salonu’nda kazanmak istiyoruz. Daha önce 1 sayıyla kaçırdığımız kupanın telafisini bu sezon yapacağız. Kadromuz çok iyi, nisanda kazanacağımız kupayı bu kez Eylülde kazanmak istiyoruz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here