Basketball Champions League F Grubu’ndaki üçüncü maçında Mustafa Kemal Atatürk Spor Salonu’nda Alman rakibi Brose Bamberg’i konuk eden Pınar Karşıyaka ilk yarısını 38-33 önde tamamladığı karşılaşmanın ikinci yarısında hücumda istediklerini yapamayıp oyunun kontrolünü Brose Bamberg’e bırakınca sahadan 70-76 mağlup ayrılarak grupta ikinci mağlubiyetini aldı. Rakibiyle oynadığı ilk maçı da deplasmanda kaybeden Kaf Kaf, bu sonuçla gruptaki liderlik şansını tamamen kaybetti.

Basketball Champions League - Pınar Karşıyaka - Brose Bamberg  - Tony Taylor
Basketball Champions League – Pınar Karşıyaka – Brose Bamberg – Tony Taylor (foto referans: www.championsleague.basketball)

Karşılaşmaya iyi savunma yaparak başlayan Pınar Karşıyaka, tempolu oyunu seven Brose Bamberg’in kolay sayıya ulaşmasını engelleyip hücum ritmini yakalamalarına engel olurken, savunma kaynaklı sayılarla oyunun kontrolünü ve temposunu ilk çeyrek boyunca elinde tuttu ve Raymar Morgan & Amath M’Baye ikilisinin sayılarıyla ilk çeyreği 22-17 önde tamamladı. İkinci çeyrekle birlikte Pınar Karşıyaka’da hücumda hareketliliğin azalması ve akabinde gelen zorlama şutlar sonrası düşen yüzde farkın kapanmasına neden olurken, skorda üstünlüğü korumamızı sağlayan etken savunmadaki direncin kaybolmaması oldu. Bu çeyrekte Amath M’Baye’nin dış şutları ile DJ Kennedy ve Tony Taylor‘ın pota altına penetre ederek serbest atış çizgisine gitmeleri Karşıyaka’nın skor yükünü çekerken, Pınar Karşıyaka ilk 20 dakikayı 38-33 önde tamamladı. 

İkinci yarının başında rakibin tempoyu artırma hamlesine ayak uydurma çabasıyla dengesiz hücumlar yapan ve momentumu Brose Bamberg’e bırakan Pınar Karşıyaka skor üretmekte zorluk çekmeye başlayınca, ritmini bulup art arda üç sayı isabetleri bulan ve aldığı hücum ribauntlarıyla çok sayıda ikinci hücum şansı elde eden Alman ekibi farkı kapatıp öne geçti ve son 10 dakikaya 59-55 Brose Bamberg üstünlüğüyle girildi. Final periyodunun başında Pınar Karşıyaka düzen dışı hücumlar yeşil kırmızılıların 4.5 dakika boyunca skor bulamamasıyla sonuçlanırken, fark da 8 sayıya kadar çıktı: 55-63. Tony Taylor‘un oyuna girmesi ardından kısa süreli olarak hücumda canlanan ve 8-2’lik bir seri yakalayan Kaf Kaf, bu serinin devamını getiremeyince sahadan 70-76 mağlup ayrıldı ve kupadaki ikinci mağlubiyetini aldı. 

Pınar Karşıyaka’da Amath M’Baye 19 sayı – 3 ribaunt – 3 asistle en skorer oyuncu olurken, Raymar Morgan 16 sayı, Tony Taylor 12 sayı – 5 asist ve DJ Kennedy de 8 sayı – 8 ribaunt – 4 asistle karşılaşmayı tamamladılar. Brose Bamberg’te ise David Kravish 14 sayı – 10 ribauntla double-double yaparken, Christian Sengfelder 13 sayı – 6 ribaunt, Michele Vitali 13 sayı ve Chase Fieler 11 sayı – 3 asistle mücadele ettiler. 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here