ING Basketbol Süper Ligi 19. hafta pazar gününün açılış maçında deplasmanda Sigortam.net İTÜ’nün konuğu olan Pınar Karşıyaka, ilk çeyreğinde çift haneli farkla geriye düştüğü maçı 91-81 kazanarak ligdeki 16. galibiyetini elde etti ve zirve iddiasını sürdürdü. Maçın başında rakibini ciddiye almayıp yumuşak savunma yapmasının cezasını 14 sayı geriye düşerek ödeyen Pınar Karşıyaka, kalan sürede savunmasını sertleştirip kontrolü eline alarak rahat bir galibiyet elde etti ve hafta içi oynayacağı Türkiye Kupası maçına moralli gitti.

ING Basketbol Süper Ligi | Sigortam.net İTÜ - Pınar Karşıyaka | Tony Taylor
ING Basketbol Süper Ligi | Sigortam.net İTÜ – Pınar Karşıyaka | Tony Taylor
(Fotoğraf Pınar Karşıyaka resmi Twitter hesabından alınmıştır)

Karşılaşmaya yağmur gibi üç sayı isabetiyle başlayan Sigortam.net İTÜ, Pınar Karşıyaka’nın savunmadaki ciddiyetsizliğinden de yararlanarak ilk 6 dakikayı 24-10 önde geçti. Bu dönemde 6/7 üç sayı isabeti kaydeden İTÜ, özellikle Tony Campbell ile etkili olduğu bu süreçte hücumlarında fazlasıyla dış şut isabetlerine bel bağlarken, çeyreğin ikinci yarısında Karşıyaka savunmasının sertleşmeye başlaması, Campbell’ın faul problemine girmesi ve Brandon Triche‘in skorer oyunu ilk 10 dakika sonunda Pınar Karşıyaka’nın farkı 4 sayıya düşürmesini sağladı: 26-22.

İkinci çeyrekle birlikte Pınar Karşıyaka savunması karşısında dış şut yüzdesi düşmeye başlayan Sigortam.net İTÜ hücumda ilk çeyrekteki istikrarını kaybederken, Brandon Triche, Onuralp Bitim ve Tony Crocker’ın sayıları Pınar Karşıyaka’nın skor üstünlüğünü eline geçirmesini sağladı. İTÜ’de Campbell’ın henüz ilk yarından dört faule ulaşması ev sahibi ekibin direncini iyice kırarken, Pınar Karşıyaka devre sonunda 51-40 ile 11 sayılık farkı yakalamış oldu.

Soyunma odası dönüşü pota altında Semih Erden ile etkili olan Pınar Karşıyaka üç sayı çizgisi gerisinden de yüzdeli atmaya başlayınca fark 20 sayı seviyelerine yaklaştı. Matt Mobley ve Mehmet Yağmur’un üçlükleri Sigortam.net İTÜ’nün farkı bu seviyelerde tutmasını sağlarken, karşılıklı basketler sonrası son 10 dakikaya 77-59 Pınar Karşıyaka üstünlüğüyle girildi.

Final periyodunda 6-0’lık bir seriyle giren Sigortam.net İTÜ çeyrek başlarında maça ortak olmak adında bir adım atıp, mücadelenin içinde kalmayı başarsa da, pota altından Semih Erden, dışarıdan ise Nusret Yıldırım ve Yunus Sonsırma’nın sayıları son dört dakikaya Pınar Karşıyaka’nın 87-72 önde girmesini sağladı. Kalan sürede iki takım da fazla süre alamayan gençlerine süre alma şansı tanırken, Matt Mobley‘in sayılarıyla fark kısa süreliğine tek hanelere inse de, Pınar Karşıyaka 91-81 ile sahada üstün ayrılan taraf oldu.

Pınar Karşıyaka’da Semih Erden 7/7 saha içi isabetiyle 18 sayı – 3 ribaunt yaparak takımının en skoreri olurken, Brandon Triche 16 sayı – 5 asist, Onuralp Bitim 4/4 üç sayı isabetiyle 16 sayı – 8 ribaunt, Tony Taylor da 11 sayı – 3 asistle galibiyette rol oynayan diğer oyuncular oldular. Sigortam.net İTÜ’de ise Matt Mobley 26 sayı – 4 ribaunt – 4 asist, Tony Campbell 19 sayı – 4 ribaunt, Mehmet Yağmur 15 sayı – 7 ribaunt – 7 asist ve Ramazan Tekin de 10 sayı – 6 ribaunt ile karşılaşmayı tamamladılar. Sigortam.net İTÜ’nün behch oyuncularından sadece 3 sayı katkısı alırken, Pınar Karşıyaka’nın benchten 37 sayılık bir katkı alması ise maçın kilit istatistiği oldu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here