Furkan Korkmaz ritmini buldu

0
1

Milli basketbolcumuz Furkan Korkmaz Philadelphia 76ers’ın deplasmanda New York Knicks’i 90-87 yendiği maçta 17 sayı kaydederek son maçlardaki başarılı performansını sürdürmüş oldu. Bundan önceki iki maçında da yüzdeli şutlarıyla 15 ve üzeri sayı kaydeden Furkan, böylece üçüncü kez üst üste takımına olumlu skor katkısı vererek istikrar yakalama yolunda önemli bir adım attı.

Bir önceki gece Chicago Bulls karşısında 6/9 üç sayı isabetiyle 24 sayı – 4 ribaunt, daha önceki maçta da Brooklyn Nets karşısında 3/6 üç sayı isabetiyle 15 sayı kaydeden ve Sixers’ın yakaladığı serilerle galibiyete uzanmasında önemli rol oynayan Furkan Korkmaz, dün gece de New York Knick karşısında benchten gelip 22 dakika süre aldı ve 3/7 üç sayı, 3/5 iki sayı, 2/3 serbest atış isabetleriyle 17 sayı kaydederek galibiyette önemli rol oynadı. Özellikle 1 ve 3. çeyreklerde benchten gelerek art arda isabetli şutlar kaydeden milli basketbolcumuz, maç sonunda da kendisine yapılan fauller sonrası serbest atış çizgisinden 1/2 atarak New York Knicks’e geri dönme şansı vermedi.

Furkan Korkmaz son birkaç maçta yükselen performansıyla sezon ortalamalarını da 8.7 sayı – 2.2 ribaunta yükseltirken, %39 üç sayı yüzdesi (74/189) elde etmiş durumda. Philadelphia 76ers da sezonun yarısını geride bıraktığımız şu günlerde 44 maçta 28 galibiyetle Doğu Konferansı’nda 6. sırada yer alıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here