ING Basketbol Süper Ligi’nde günün açılış maçında Tofaş Spor Salonu’nda Fenerbahçe Beko’yu konuk eden Frutti Extra Bursaspor, sahadan 82-77’lik bir galibiyetle ayrılırken, Play-Off yarışını sonuna kadar kovalayacağının sinyallerini verdi. Etkili ismi Marial Shayok‘un yokluğunda üst seviye mücadele sahaya yansıtan ev sahibi ekip karşılaşmanın üçüncü çeyreği dışında kontrolü elinden bırakmadı ve özellikle ikinci yarıda kritik anlarda yerli oyuncularının ekstra katkılarıyla sahadan galip ayrılarak Play-Off hattıyla arayı 1 galibiyete düşürdü. Frutti Extra Bursaspor’da Oğuz Savaş 20 sayılık performansıyla en skorer oyuncu oldu.

ING Basketbol Süper Ligi - Frutti Extra Bursaspor - Fenerbahçe Beko - Oğuz Savaş - Ahmet Düverioğlu
ING Basketbol Süper Ligi – Frutti Extra Bursaspor – Fenerbahçe Beko – Oğuz Savaş – Ahmet Düverioğlu (foto referans: www.bursabasket.net)

Karşılıklı sayılarla geçen ilk beş dakika sonrasında, ilk çeyreğin sonlarına doğru Metin Türen, Can Maxim Mutaf ve Oğuz Savaş‘ın sayılarıyla skor üstünlüğünü eline geçiren ve ilk 10 dakikayı 20-15 önde tamamlayan Frutti Extra Bursaspor, ikinci çeyreğin başındaki 7-0’lık Fenerbahçe Beko serisine rağmen Stefan Bircevic‘in sayılarıyla skordaki üstünlüğü elinde tutmayı başardı. Fenerbahçe kısalarının oyuna çeşitlilik getirmeden yetersiz kaldığı devrede Lamar Peters‘ın asistleri Bursa ekibinin hücum verimliliğini artırırken, ilk yarı sonunda soyunma odasına 40-34’lük Frutti Extra Bursaspor üstünlüğü ile gidildi.

Üçüncü çeyreğe de 8-0’lık bir Fenerbahçe Beko serisiyle gidilirken, ev sahibi ekipteki top kayıplarını Melih Mahmutoğlu‘nun sayılarıyla cezalandıran Fenerbahçe çeyreği ilk 5.5 dakikasını 49-47 önde geçti. Bobby Dixon ve Jarell Eddie‘nin sayılarıyla farkı açmaya çalışan Fenerbahçe Beko karşısında hücumda oldukça zorlanan Frutti Extra Bursaspor, çeyreğin sonlarında Tevfik Akdamar ve Birkan Batuk‘un art arda üçlükleriyle maça tutunurken, son 10 dakikaya 62-60 Fenerbahçe Beko üstünlüğüyle girildi. 

Birkan Batuk, Oğuz Savaş ve Tevfik Akdamar final çeyreğinin ilk dakikalarında da Frutti Extra Bursaspor’a kritik sayılar kazandırıp skor üstünlüğünü ev sahibi ekip tarafına çekerlerken, yabancı oyuncuların suskun kaldığı dakikalarda Bursa ekibine çok değerli katkılarda bulundular. Yaşadığı kısa süreli sakatlık sonrası oyuna dönen Lamar Peters ile Xavier Munford‘ın sayı ve asistleri kalan sürede Bursaspor’un farkı açmasını sağlarken, Jarell Eddie ve Tarik Biberovic‘in sayılarıyla maça tutunmaya çalışan Fenerbahçe Alex Perez’in yüzdesiz hücumları sonrası rakibini yakalamakta başarısız oldu ve Frutti Extra Bursaspor sahadan 82-77’lik galibiyetle ayrıldı.

Frutti Extra Bursaspor’da Oğuz Savaş 20 sayı – 5 ribaunt – 4 asistle en skorer oyuncu olurken, Xavier Munford 16 sayı – 3 asist ve Lamar Peters da 14 sayı – 12 asistle mücadele ettiler. türk oyunculardan kritik anlarda önemli katkılar alan ev sahibi ekipte Tevfik Akdamar 8, Can Maxim Mutaf 7, Birkan Batuk ise 6 sayı kaydettiler. Fenerbahçe Beko’da ise Melih Mahmutoğlu 12 sayı, Danilo Barthel ve Jarell Eddie de 11’er sayıyla çift haneye ulaşan oyuncular oldular. 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here