FIBA Europe Yönetim Kurulu’nın video-konferans olarak yapılan toplantısında takımlarımızın da mücadele ettiği Euroleague Women, FIBA Europe Cup ve EuroCup Women’da şampiyonların eylül ve ekim aylarında oynanacak Final-Four ya da Final-Eight organizasyonları ile belirlenmesinin en makul yöntem olduğu konusunda hem fikir kalındı. FIBA, Mayıs ayında vereceği son karar öncesi tüm kulüpler, ülke federasyonları ve ULEB ile irtibata geçip, tüm partilerin fikrini alacak.

FIBA Europe Cup - Pınar Karşıyaka - Bahçeşehir Koleji
FIBA Europe Cup – Pınar Karşıyaka – Bahçeşehir Koleji

Fenerbahçe Öznur Kablo‘nun yoluna devam ettiği Euroleague Women ve devam eden bir takımımızın kalmadığı EuroCup Women için Final-Eight düzenlenecekken, Pınar Karşıyaka ve Bahçeşehir Koleji‘nin yarı finalist olduğu FIBA Europe Cup‘ta ise Final-Four düzenlenmesi öngörülüyor. Türk Telekom‘un çeyrek finalist olduğu FIBA Basketball Champions League‘te ise daha önce Final-Eight kararı alınmıştı.

FIBA Europe Yönetim Kurulu toplantısında ayrıca, yaz aylarından yapılması planlanan tüm alt yapı şampiyonalarının ve Küçük Ülkeler Avrupa Şampiyonalarının (Small Countries European Championship) iptal edilmesine karar verilirken, önümüzdeki sene oynanacak Eurobasket organizasyonları ile ilgili durumun bir sonraki toplantıda değerlendirilmesine karar verildi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here