Herbalife Nutrition Kadınlar Basketbol Süper Ligi Play-Off Final serisi ikinci maçında sahasında ezeli rakibi Galatasaray’ı konuk eden Fenerbahçe Öznur Kablo baştan sona önde götürdüğü maçı 70-57 kazanarak seride durumu 2-0’a getirdi ve şampiyonluk yolunda büyük bir avantaj elde etti. Karşılaşmanın ilk yarısını da 37-22 önde tamamlayan Fenerbahçe Öznur Kablo ikinci yarıda bu üstünlüğünü sürdürüp Alina Iagupova ve Kalya McBride‘ın etkili oyunlarıyla sahadan farklı galip ayrıldı ve şampiyonluğa çok yaklaştı. 

KBSL Play-Off final Fenerbahçe - Galatasaray
KBSL Play-Off final Fenerbahçe – Galatasaray (foto referans: Fenerbahçe resmi Twitter hesabı)

Karşılaşmaya hızlı başlayan Fenerbahçe Öznur Kablo Kia Vuaghn ve Alina Iagupova‘nın sayılarıyla skorda üstünlüğü yakalarken, Galatasaray da Pelin Bilgiç ve Anete Steinberga‘nın sayılarıyla skoru dengede tuttu. 18-14 Fenerbahçe Öznur Kablo üstünlüğüyle tamamlanan ilk çeyrek ardından ikinci on dakikada daha agresif savunma yapmaya başlayan sarı lacivertli ekip, Alina Iagupova ve Kayla McBride‘ın sayılarıyla birlikte çeyreğin ortasına geldiğimizde farkı çift hanelere çıkardı: 28-16. Galatasaray’ın açılan farkla birlikte hücumda düzenden çıkması Fenerbahçe’nin zorlanmadan farkı açmasını beraberinde getirirken, bu çeyrekteki 19 sayısından 17’sini Iagupova & McBride ikilisiyle kaydeden sarı lacivertliler soyunma odasına da 37-22 önde gittiler.

Üçüncü çeyreğe Olcay Çakır‘ın üçlüğüyle başlayan Fenerbahçe Öznur Kablo savunma kaynaklı hızlı hücumlarla etkili olmaya devam ederken, Alina Iagupova‘nın serbest atış çizgisinden kaybettiği sayılar sonrası ilk altı dakika sonunda farkı 20 sayıya kadar çıkardı: 49-28. Galatasaray’da skorer isimlerin beklenen katkının çok uzağında kalması sonrası son 10 dakikaya 58-35 Fenerbahçe Öznur Kablo üstünlüğüyle girilirken, Galatasaray’da Pelin Bilgiç‘in gayretleri farkın kapanması için yeterli olmadı. Final çeyreğinde iki takım da farkın verdiği rehavetle maça fazla asılmazlarken, Pelin ve Prince’in sayılarıyla fark bir miktar kapansa da, sahadan 70-57 galip ayrılan Fenerbahçe Öznur Kablo seriyi 2-0’a getirdi ve şampiyonluk yolunda önemli bir avantaj elde etti. 

Fenerbahçe Öznur Kablo’da Alina Iagupova 22 sayı – 9 ribaunt – 7 asist ve Kayla McBride 22 sayı – 3 ribaunt – 2 top çalma ile maçın yıldızları olurlarken, Galatasaray’da ise Quanitra Hollingsworth 14 sayı – 10 ribaunt ve Pelin Bilgiç 13 sayı – 3 asist ile karşılaşmayı tamamladılar. 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here