ING Basketbol Süper Ligi’nde 2020-2021 sezonunun açılış maçında Ülker Spor ve Etkinlik Salonu’nda OGM Ormanspor’u konuk eden Fenerbahçe Beko, sahadan 105-72’lik farklı bir galibiyetle ayrıldı. İlk çeyreğin ortalarından itibaren oyunun kontrolünü eline geçiren Fenerbahçe Beko ilk yarısını 52-31 önde tamamladığı maçta geniş rotasyonunu kullanma fırsatı bulurken, sezonun ilk maçında 100 sayı üzerinde skor kaydedip sahadan 33 farkla üstün ayrılarak yeni sezona moralli bir başlangıç yaptı. 

ING Basketbol Süper Ligi - Fenerbahçe Beko - OGM Ormanspor - Danilo Barthel
ING Basketbol Süper Ligi – Fenerbahçe Beko – OGM Ormanspor – Danilo Barthel
(Fotoğraf Fenerbahçe Beko resmi Twitter hesabından alınmıştır)

İlk yarıda özellikle oyun kurucu pozisyonunda rakibine önemli bir üstünlük kuran Fenerbahçe Beko’da Lorenzo Brown & Nando De Colo ikilisinin 30 sayı – 5 asistlik performansına karşı OGM Ormanspor’da Tu Halloway & Dwigth Hardy ikilisi devreyi 0 sayı – 2 asistle tamamladılar. Bu eşleşmede konuk ekipte ilk yarıyı 10 sayı – 2 asistle tamamlayan Kadri Bayram OGM Ormanspor için ekstra katkılar vermiş oldu. Pota altında da Ahmet Düverioğlu ile Elmedin Kikanovic’in etkinliğini azaltan Fenerbahçe Beko rakibine 21-11 ribaunt üstünlüğü sağlarken, ilk çeyrekte Stanton Kidd‘in 8 sayısıyla oyuna tutuan OGM Ormanspor, sonrasında yabancılarından skor katkısı alamayınca devre 52-31 Fenerbahçe Beko üstünlüğüyle tamamlanmış oldu. 

Soyunma odası dönüşü Fenerbahçe Beko’da Igor Kokoskov rotasyonundaki tüm isimlere süre vermeye çalışırken, fark yavaş yavaş açılmaya devam etti. Fenerbahçe’de Melih Mahmutoğlu‘nun üç sayı çizgisi gerisinden yüzdeli performansı ve Danilo Barthel‘in istatistiklere çok yansımasa da çok yönlü oyunu dikkate çekerken, Tarık Biberovic‘in sayı ve asistleriyle aldığı süreyi iyi değerlendirdiğini izledik.  OGM Ormanspor’da ise Kadir Bayram kenardan gelerek skora önemli katkılarda bulunurken, diğer yabancıların etkili olmadığı günde pota altından Jamelle Hagins de ayakta kalan isimlerden oldu. 

Fenerbahçe Beko’da Nando De Colo 17 dakikada 22 sayı – 3 asist ile en skorer oyuncu olurken, Lorenzo Brown 19 sayı – 3 asist, Melih Mahmutoğlu 6/8 üç sayı isabetiyle 18 sayı, Danilo Barthel ve Tarık Biberovic de 10’ar sayı kaydederek galibiyette önemli roller oynadılar. OGM Ormanspor’da ise Kadir Bayram 3/5 üç sayı isabetiyle 17 sayı ile takımının en skorer oyuncusu olurken, Jamelle Hagins 12 sayı – 8 ribaunt ve Elmedin Kikanovic de 12 sayı ile karşılaşmayı tamamladılar. 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here