Turkish Airlines Euroleague’teki 22. maçında Ülker Sports Arena’da Maccabi Playtika Tel Aviv’i konuk eden Fenerbahçe Beko sahadan 82-75’lik bir galibiyetle ayrılarak sezonun 12. galibiyetini elde etti. Play-Off yarışındaki önemli rakiplerinden biri olan Maccabi karşısında ilk yarıyı da 36-35 önde tamamlayan Fenerbahçe Beko, agresif savunması yanında Jan Vesely ve Dyshawn Pierre‘in etkili oyunlarıyla sahadan 82-75 galip ayrıldı ve Euroleague’te üst üste yedinci galibiyetini elde etti. 

Turkish Airlines Euroleague - Fenerbahçe Beko - Maccabi Tel Aviv - Nando De Colo
Turkish Airlines Euroleague – Fenerbahçe Beko – Maccabi Tel Aviv – Nando De Colo
(foto referans: Fenerbahçe resmi Twitter hesabı)

Karşılıklı sayılarla başlayan maçın ilk dakikalarında hücumda Jan Vesely ve Nando De Colo ile sayılar bulan Fenerbahçe Beko çeyreğin kalanında hücumda istikrar problemi yaşadı. Basit top kayıpları sarı lacivertlilerin öne çıkmasını engellerken, çeyreğin sonlarına doğru Yovel Zoosman ve Tyler Dorsey‘den gelen sayılar ilk 10 dakika sonunda Maccabi Tel Aviv’i 21-17 öne taşıdı.

İkinci çeyreğe hem savunma hem de hücumda agresif başlayıp Lorenzo Brown’un asistleri üzerinden Jan Vesely ve Dyshawn Brown ile art arda sayılar bulan Fenerbahçe Beko 3.5 dakika içinde yakaladığı 13-0’lık seriyle 30-21’lik üstünlüğü yakaladı. Guduric & Brown ikilisinin bençe gelmesi sarı lacivertlilerin ritmini bir miktar bozunca Maccabi Tel Aviv Tyler Dorsey‘nin sayılarıyla maça tekrar ortak olurken, çeyrek sonunda Elijah Bryant‘ın köşeden üçlüğü sonrası soyunma odasına giderken fark 1 sayıya kadar düştü: 36-35.

Fenerbahçe Beko ikinci yarıya 8-2’lik bir seriyle başlasa da, Maccabi Tel Aviv ne kadar patlayıcı ve yüksek yüzdeyle şut atabilen kısaları olduğunu, aynı ikinci çeyrekte olduğu gibi Scottie Wilbekin ve Elijah Bryant‘tan gelen üst üste üç üçlükle oyunu dengeleyerek, bir kez daha bize göstermiş oldu. İlk iki çeyrek boyunca asistleriyle ön plan çıkan Lorenzo Brown‘un bu çeyrekte skor üretimine de katkıda bulunmaya başlaması Fenerbahçe Beko’nun skor üstünlüğünü ele geçirmesini sağlarken, çeyrek sonunda Marko Guduric‘in basket faulü sonrası son 10 dakikaya 60-53 Fenerbahçe Beko üstünlüğüyle girildi. 

Maç boyunca etkili bir savunma yapan Fenerbahçe Beko, son çeyreğe de agresif savunmayla başlayıp 7-2’lik bir seriyle farkı çift hanelere çıkardı. Maccabi Tel Aviv’in Scottie Wilbekin‘ın üçlükleriyle maça ortak olma çabalarına Dyshawn Pierre‘in sayılarıyla engel olan Fenerbahçe Beko son 1.5 dakikaya kadar çift haneli farkı korumasını bildi. Son 1.5 dakika içinde Maccabi Tel Aviv’in baskılı tam saha savunması karşısında Nando De Colo’nun yaptığı üst üste top kayıpları kısa süreli bir heyecan yaşatsa da, savunmadaki gayretiyle bu hataların potasında sayıya dönüşmesine izin vermeyen temsilcimiz sahadan 82-75 galip ayrılıp Euroleague’te üst üste 7. galibiyetini elde etti. 

Fenerbahçe Beko’da Jan Vesely 18 sayı – 6 ribant – 4 asistle maçın yıldızı olurken, Nando De Colo 16 sayı – 3 asist (7 top kaybı), Dyshawn Pierre 15 sayı – 4 ribaunt ve Marko Guduric de 11 sayı – 4 ribauntla galibiyette önemli roller oynadılar. Macacbi Playtika Tel Aviv’de ise Elijah Bryant 18 sayı – 4 ribaunt ve Scottie Wilbekin 15 sayı – 10 asistle karşılaşmayı tamamladılar. 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here