Euroleague Yönetim Kurulu’nun bugünkü toplantısı sonrasında Turkish Airlines Euroleague ve 7 Days Euro Cup’ta beyaz sezon kararı alındı. Yapılan açıklamada tüm opsiyonların değerlendirildiği ve en makul çözümün sezonun iptal edilmesi olarak belirlendiği belirtildi. Böylece Turkish Airlines Euroleague ve 7 Days Euro Cup’ta 2019-2020 sezonu şampiyonsuz olarak tamamlanmış oldu.

Turkish Airlines Euroleague puan durumu
Turkish Airlines Euroleague

Euroleague yönetimi yaptığı açıklamada bu karar alınırken, tüm sporcu, yönetim, taraftar ve organizatörlerin sağlığının öncelik olarak belirlendiği, aynı zamanda tüm takımların pandemi süresince çeşitli nedenlerle eşit koşullarda çalışmalarına devam edemediği, bu durumun ileride daha tehlikeli sakatlıklar doğurabileceği ve temmuz sonuna kadar sezonu tamamlayabilecek koşulların henüz oluşmadığına dair etkenlerin göz önüne alındığını belirtirken, sezonun devamı için büyük fedakarlıklar gösteren takım ve kuruluşlara da gayretleri için teşekkür etti.

Turkish Airlines Euroleague ve 7 Days Euro Cup’ta 2020-2021 sezonu 1 Ekim ve 30 Eylül 2020 tarihlerinde başlayacak. Euroleague’te yeni sezon 2019-2020 sezonundaki takımların katılımıyla oynanacakken, 7 Days Euro Cup’ta geçtiğimiz sezon çeyrek finale yükselen 8 takım ( AS Monaco, Partizan, Promitheas Patras, Segafredo Virtus Bologna, Tofas, Umana Reyer Venezia, Unicaja Malaga ve UNICS Kazan) önümüzdeki sezona otomatik katılım hakkı kazanacak. Kalan takımlar ise liglerin resmi sıralamalarına göre belli olacak.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here