FIBA Euro Cup Women’da sezonun ilk maç gününde sahaya çıkan dört takımımızdan üçü galibiyetle ayrılırken, aldığımız tek mağlubiyet de iki temsilcimizin birbirleriyle oynadığı maçta alındı. Bubble sistemiyle oynanan grup maçlarında C Grubu’nun ilk maçında sahaya çıkan iki temsilcimizden Hatay Büyükşehir Belediyesi Adana Basketbol’u 79-53 mağlup ederken, D Grubu’nda Elazığ İl Özel İdare MBA Moskova’yı 85-74, A Grubu’nda ise Bellona Kayseri Basketbol Uni Györ’ü 86-72 mağlup ederek kupaya galibiyetlerle başladılar.

Euro Cup Women - Uni Gyor - Bellona Kayseri Basketbol - Melis Gülcan
Euro Cup Women – Uni Gyor – Bellona Kayseri Basketbol – Melis Gülcan (foto referans: www.fiba.basketball)

C Grubu’nda iki temsilcimizi karşı karşıya getiren maçta Hatay Büyükşehir Belediyesi baştan sona önde götürdüğü maçta Alexis Prince‘in 24 sayı – 18 ribauntluk muhteşem double-double’ıyla Adana Basketbol’u 79-53 mağlup etti (maç istatistiği). Maçın ilk yarısını da 35-25 önde tamamlayan Hatay temsilcisinde Jordin Canada 17 sayı – 7 ribaunt, Özge Yavaş da 11 sayı – 5 asist ile galibiyete önemli katkıda bulunan diğer oyuncular oldular.

D Grubu’nda MBA Moskova’yla karşılaşan Elazığ İl Özel İdare ise ilk yarısını 45-38 önde tamamladığı maçta rakibini 85-74 mağlup ederken (maç istatistiği), temsilcimizin 6 kişilik dar bir rotasyonla sahada kaldığını ve üç oyuncusunun 40 dakikada süre aldığını izledik. Bu oyunculardan Emma Cannon 25 sayı – 15 ribauntluk double-double’ıyla dikkat çekerken, Kelsey Mitchell 25 sayı – 5 asist ve Jelena Dubljevic 18 sayı – 10 ribaunt – 5 asistle galibiyette önemli roller oynadılar. 

FIBA Euro Cup Women’da bu akşam parkeye çıkan son temsilcimiz Bellona Kayseri Basketbol ise ilk yarısını 38-40 geride tamamladığı maçın ikinci yarısında Tyasha Harris ve Kalani Brown‘un etkili oyunuyla maçın kontrolünü eline geçirip sahadan 86-72’lik bir galibiyetle ayrıldı (maç istatistiği). Özellikle 23-9’luk üçüncü çeyrekte maçın kontrolünü eline geçiren Kayseri ekibinde Tyasha Brown 28 sayı – 8 asist – 5 ribaunt ve Kalani Brown da 24 sayı – 8 ribauntla karşılaşmayı tamamladılar. 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here