2007/2008 sezonu başladığında Pınar Karşıyaka kadrosunu üç yeni mezun ABD’li ile şekillendirmişti. Oyunun özellikle hücum tarafında Karşıyaka taraftarını coşturan, Quinton Hosley ve Gary Neal‘la birlikte büyük bir uyum yakalayan bu üçlünün son ismi Boston College Eagles mezunu Sean Marshall‘dı. 1985 doğumlu 1.98 boyundaki kısa forvet hem hücum hem savunmadaki çalışkanlığı ve disiplini, hem de düzgün bileği ve istikrarıyla yeşil kırmızılı taraftarların kalplerinde taht kurmuştu. Sean Marshall’ın tüm maçlarında çift haneli sayılara imza attığı ilk okyanus aşırı sezonu aynı zamanda onun uzun BSL kariyerindeki ilk sezonuydu. 

Sean Marshall - Quinton Hosley - Gary Neal
Sean Marshall – Quinton Hosley – Gary Neal

2007/2008 sezonunda Pınar Karşıyaka formasıyla başlayıp 2018’de Eskişehir Basket formasıyla tamamlanan Avrupa kariyerinin yedi sezonunu Basketbol Süper Ligi’nde ve bir sezonu da TBL’de geçiren Sean Marshall BSL’de birer buçuk sezon Pınar Karşıyaka ve Aliağa Petkim (Aliağa’daki sezonlardan birinde sadece 1 maç oynayabildi), birer sezon da Erdermirspor, Trabzonspor Medical Park ve Eskişehir Basket formaları (ayrıca bir sezon da TBL’de Eskişehir forması giydi) giydi ve BSL kariyerinde 151 maçta 2000 sayı üzerinde skor üretti. Forma giydiği takımların taraftarlarıyla kurduğu ilişkilerle ve maçlar öncesi & sonrasında taraftarla sosyalleşmesiyle onların sevdiği bir isim olan Marshall, maçlardan birkaç saat önce salon çevresinde taraftarla birlikte karnını doyurduktan sonra kulaklarını takıp müziğini dinleyerek salonun yolunu tutardı.  

Türkiye dışındaki deniz aşırı kariyerini Yunanistan, Fransa, Almanya ve Japonya’da geçiren Sean Marshall, ayrıca ABD’nin yaz aylarından düzenlenen en prestijli liglerinden biri olan The Basketball Tournament (TBT)’ta mücadele eden ve ALS hastalarına destek için kurduğu Team Challenge ALS‘nin de başkanı ve menajeri olup bu takımla 2017 turnuvasını finalist olarak tamamlamışlardır. Sean Marshall genel karakteriyle de uzun yıllar liglerimizde izlediğimiz için kendimizi şanslı sayabileceğimiz isimlerin üst sıralarında yer almaktadır. Marshall’ın kolundaki dövmelerden birinin kalp şeklinde ve içinde Türk bayrağı, Türkiye haritası ve cami figürleri bulundurduğunu hatırlatmadan da geçmeyelim. 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here