NBA’de yeni sezona Cleveland Cavaliers rotasyonuna benchten destek vererek giren milli basketbolcumuz Cedi Osman, ilk maçta Charlotte Hornets karşısında çift haneli sayılara ulaşmasının ardından bu sabaha karşı Detroit Pistons karşısında da başarılı bir performans sergiledi. Benchten gelerek 26 dakika süre alan Cedi Osman 4/7 üç sayı – 3/5 iki sayı ve 4/6 serbest atış isabetleriyle 22 sayı – 4 ribaunt – 1 top çalmalık bir performans sergiledi. Özellikle ilk yarıda oldukça etkili gözüken Cedi Osman, ikinci yarıda Cleveland Cavaliers’ın takım halinde oyunda düşmesine ayak uydurup özellikle savunmada etkisiz kalsa da, Cavaliers’ın iki uzatma sonundaki 128-119’luk galibiyetinde ilk yarıdaki performansıyla önemli bir rol oynadı. 

Cedi Osman - Cleveland Cavaliers - Detroit Pistons - 2020-2021
Cedi Osman – Cleveland Cavaliers – Detroit Pistons – 2020-2021 (foto referans: Cavaliers resmi Twitter hesabı)

İlk çeyrekte Cleveland Cavaliers’ın 13-22 geriye düşmesi ardından attığı üçlükle Cavaliers’a hayat veren Cedi Osman ilk çeyreği 7 sayıyla tamamladıktan sonra, ikinci çeyrekte de oyuna girmesiyle birlikte takımının daha dengeli hücum etmesinde etkili olup sahada kaldığı 6 dakikada yüzdeli bir oyunla 8 sayı kaydetti ve ilk yarıyı 15 sayı – 2 ribauntla tamamladı.

İkinci yarıda da oyuna girer girmez bir üçlük isabeti kaydeden Cedi Osman, çeyreğin sonunda Detorit Pistons’un 14-0’lık serisi sırasında takımın kilitlendiği kısımda sahada olan oyunculardan biri olup özellikle savunmada etkisiz kalınca final periyodunun önemli bir kısmında benchte oturdu. Bitime 4 dakika kala birkaç dakikalığına tekrar oyuna alınan, maçın uzatmaya gitmesi sonrasında da uzatmanın ilk ve son birer dakikasında sahada kalan Cedi, bu dönemde fazla etkili olamazken, maçı 22 sayı – 4 ribaunt – 1 top çalmayla tamamladı. Cleveland Cavaliers ise ilk uzatmanın sonlarındaki 9-0’lık seri ve ikinci uzatmadaki güçlü başlangıç sonrası yakaladığı 19-0’lık seriyle sahadan 128-119 galip ayrıldı ve sezona 2’de 2 ile başlamış oldu. (maçın tüm istatistikleri için linki tıklayın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here