FIBA Euro Cup’ta ülkemizi temsil eden Beşiktaş Icrypex kazanıp lider olmak için çıktığı son grup maçında Bulgaristan temsilcisi BC Balkan’a 71-74 mağlup olarak üç maçta tek galibiyetle grubu sonuncu olarak tamamladı ve bu sezonki Avrupa kupaları mücadelesini noktaladı. Karşılaşmanın ilk yarısını 37-27 önde tamamlayan, son çeyreğe de 57-48 üstün giren Beşiktaş Icrypex, final periyodunda potasında 26 sayı görüp, son dakika içinde inanılmaz hatalar yapınca sahadan hiç beklemediği bir mağlubiyetle ayrılıp FIBA Europe Cup’a veda etti.

FIBA Europe Cup - Beşiktaş Icrypex - BC Balkan - Alperen Şengün
FIBA Europe Cup – Beşiktaş Icrypex – BC Balkan – Alperen Şengün (foto referans: Beşiktaş resmi Twitter hesabı)

Beşiktaş Icrypex pota altında Alperen Şengün‘ün etkili olduğu ilk yarıda, Alperen’in şut kaçırmadan kaydettiği 15 sayı ve James Blackmon‘un üç sayı çizgisi dışından skorer oyunuyla çift haneli farkı yakaladı. Bulgar ekibinin pota altı oyuncularının sırayla üçer faullerini almaları dirençlerini düşürürken, ilk 20 dakika 37-27 Beşiktaş Icrypex üstünlüğüyle tamamlandı.

Maçın üçüncü çeyreğinde düşük tempoda oynayan Beşiktaş’ta Alperen Şengün‘ün rakiple tek başına antrenman havasında mücadele ettiğini; fakat ona destek gelmemesinin de Beşiktaş için ciddi bir handikap olduğunu izledik. Son 10 dakikaya da 57-48 önde giren Beşiktaş Icrypex’te Alperen’e skorda destek çıkmaması final periyodunda BC Balkan’ın bitime 5 dakika kala farkı 2 sayıya kadar indirmesine neden olurken (61-59), maçın son dakikasına 68-68 eşitlikle girildi. Sadık Emir Kabaca’nın 1/2 serbest atışı ardından bitime 22 saniye kala Siyani Chambers ile potasında üç sayı isabeti gören Beşiktaş Icrypex, kalan sürede Sadık Emir Kabaca ile bir üçlük kaçırıp, üç sayı gerideyken hücum şansını Alperen Şengün’ün iki sayı tercihiyle değerlendirince maçı dengeleme şansını kullanamadı ve sahadan 71-74 mağlup ayrılarak FIBA Europe Cup’a grup sonuncusu olarak devam etti. 

Beşiktaş Icrypex’te Alperen Şengün 28 sayı – 11 ribaunt ile double-double yapıp belki de kayda değer bir performans sergileyen tek oyuncu olurken, Joel Berry de karşılaşmayı 11 sayı – 4 asistle tamamladı. 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here