ING Basketbol Ligi 22. haftasında pazar gününün ilk maçında sahasında Sigortam.net İTÜ’yü konuk eden Teksüt Bandırma sahadan 64-48 galip ayrılarak sezonun 12 galibiyetini aldı. Takımdaki son gelişmeler sonrası tamamen altyapısından yetişen gençleriyle mücadele eden Teksüt Bandırma’da taraftarların da takıma desteğini önemli ölçüde çektiği dikkat çekerken (aynı saatlerdeki futbol maçının da etkisi var kuşkusuz), genç oyuncuların mücadelesi ve Erkan Yılmaz’ın triple-double kovalayan performansı galibiyeti getiren unsurlar oldu.

ING Basketbol Süper Ligi | Teksüt Bandırma - Sigortam Net İTÜ | Şehmus Hazer
ING Basketbol Süper Ligi | Teksüt Bandırma – Sigortam Net İTÜ | Şehmus Hazer

Karşılaşmanın ilk çeyreğinde Rıdvan Öncel’in sayılarıyla etkili olan TEKSÜT Bandırma ilk 10 dakikayı 14-13 önde tamamlarken, kenardan gelen Sadık Emir Kabaca’nın da skora katkıda bulunmasıyla ikinci çeyrekle birlikte farkı açmaya başladı. Savunmada da İTÜ hücumlarının yüzdesini düşüren Bandırma ekibi ilk 20 dakikayı 33-21 önde tamamladı.

İkinci yarıya pota altında Ramazan Tekin’in mücadelesi ve Oğulcan Baykan’ın sayılarıyla başlayarak bir hamle yapmaya çalışan Sigortam.Net İTÜ’nin gayreti uzun ömürlü olmayınca, Erkan Yılmaz’ın sayılarıyla kontrolü tekrar eline alan TEKSÜT Bandırma son 10 dakikaya 48-32 önde girdi. Alperen Şengün’ün hem hücum hem de ribauntlardaki katkısıyla skoru korumaya devam eden ev sahibi ekip final periyodunda da geri adım atmadan disiplini kaybetmeyince sahadan 64-48 galip ayrıldı.

TEKSÜT Bandırma’da Erkan Yılmaz 11 sayı – 13 ribaunt – 9 asist – 4 top çalmayla triple double’ın kıyısından dönerek maçın en etkili oyuncusu olurken, Rıdvan Öncel 18 sayı – 3 ribaunt, Alperen Şengün 10 sayı – 12 ribaunt, Sadık Emir Kabaca 10 sayı ve Şehmus Hazer de 9 sayı – 4 ribauntile karşılaşmayı tamamladılar. Sigortam.net İTÜ’de ise Antonio Campbell 13 sayı – 11 ribaunt – 4 blok ile double-double yaptı. 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here