ING Basketbol Süper Ligi dördüncü haftasında sahasında Bahçeşehir Koleji’ni konuk eden Anadolu Efes, baştan sona önde götürdüğü maçı 89-66 kazanarak ligdeki namağlup unvanını devam ettirdi. Karşılaşmanın ilk yarısını da 50-32 önde tamamlayan Anadolu Efes, üçüncü çeyrekte kısa süreli olarak Bahçeşehir Koleji’nin farkı tek hanelere düşürmesine engel olamasa da, final periyodunda Buğrahan Tuncer‘in ekstra performansı ile kontrolü tekrar eline geçirerek sahadan 89-66 galip ayrıldı. 

ING Basketbol Süper Ligi - Anadolu Efes - Bahçeşehir Koleji - Doğuş Balbay
ING Basketbol Süper Ligi | Anadolu Efes – Bahçeşehir Koleji | Doğuş Balbay
(Fotoğraf Anadolu Efes Twitter hesabından alınmıştır)

Karşılaşmanın ilk yarısında iç-dış dengesini çok iyi kuran Anadolu Efes, Bahçeşehir Koleji’nde Josh Owens’ın yokluğunda boyalı bölgeyi iyi kullanarak farkı henüz ilk dakikalardan açmaya başladı. Vasilije Micic ve Bryant Dunston‘ın sayılarıyla önemli bir bench katkısı da alan Anadolu Efes, savunmayı da üst düzeyde tutarak rakibini 10 top kaybına sürükleyince devre sonunda 50-32’lik bir üstünlüğü elde etti. Bahçeşehir Koleji’nde ise Burak Can Yıldızlı hem hücumda hem de ribauntlarda takımı ayakta tutan tek isim olarak dikkat çekti.

İkinci yarıya daha istekli savunmayla başlayan Bahçeşehir Koleji Alex Perez ve Burak Can Yıldızlı‘nın sayılarıyla çeyrek ortasında farkı 11 sayıya kadar indirse de dış şutlardaki düşük yüzde yakaladıkları momentumu korumalarının önüne geçti. Çeyreğin kalanında Anadolu Efes’te Buğrahan Tuncer, Bahçeşehir Koleji’nde ise Hadi Özdemir ve Erkan Yılmaz‘ın karşılıklı sayıları sonrası son 10 dakikaya 65-55 Anadolu Efes üstünlüğüyle girilirken, final periyodunda Buğrahan Tuncer ve Adrien Moerman‘ın üçlükleri kontrolün büyük ölçüde Anadolu Efes’in eline geçmesini sağladı. Kalan sürede Vasilije Micic, Sertaç Şanlı ve Buğrahan Tuncer’in basketleriyle farkı 20 sayı üzerine çıkaran Anadolu Efes sahadan 89-66 galip ayrılarak haftayı galibiyetle kapatıp namağlup unvanını devam ettirdi. 

Anadolu Efes’te Buğrahan Tuncer 4/8 üç sayı isabetiyle 20 sayı atarak en skorer oyuncu olurken, Vasilije Micic 19 sayı, Adrien Moerman 13 sayı – 9 ribaunt, Rodrigue Beaubois 12 sayı – 5 ribaunt ve Sertaç Şanlı da 10 sayı – 4 ribauntla galibiyette önemli rol oynadılar. Bahçeşehir Koleji’nde ise Burak Can Yıldızlı 19 sayı – 6 ribaunt – 4 asistle çift haneli sayılara ulaşan tek isim oldu. 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here