Turkish Airlines Euroleague’te bu sezon 15. maçında Sinan Erdem Spor Salonu’nda AX Armani Exchange Milan’ı konuk eden Anadolu Efes, ilk yarıdaki tutuk performansı ardından, ikinci yarıdaki performansıyla maçı dengeye getirse de, final periyodunda son noktayı koyacak hamleleri yapamayınca sahadan 69-72 mağlup ayrıldı ve sezonun sekizinci mağlubiyetini aldı. İlk yarısını 31-46 geride tamamladığı maçın ikinci yarısına 15-0’lık seriyle başlayan Anadolu Efes, final periyodunda skorda üstünlüğü yakalasa da, Vasilije Micic‘e skorda destek olacak bir oyuncu çıkmayınca mağlubiyete engel olamadı.

Turkish Airlines Euroleague - Anadolu Efes - AX Armani Exchange Milan
Turkish Airlines Euroleague – Anadolu Efes – AX Armani Exchange Milan (foto referans: www.euroleague.net)

Karşılıklı sayılar ve dengede bir ilk çeyrekle başlayan karşılaşmanın ikinci periyodunda adeta motoru kapatan bir Anadolu Efes izledik. Vasilije Micic ve Shane Larkin’in liderlik görevlerinin uzağında kalmaları, zor anların kurtarıcısı Krunoslav Simon’un sessiz kalması lacivert beyazlıların hücum gücünü kısıtlarken, AX Armani Exchange Milan’da ise Sergio Rodriguez‘in takımın direksiyonunda oyunu iyi yönlendirmesi ve asistlerine, Kevin Punter ve Kyle Hines‘ın skorer yönleriyle destek olmaları maçın momentumunu bir anda İtalyan ekibi lehine çevirdi ve devre sonunda 46-31’lik bir AX Armani Exchange Milan üstünlüğü oluştu.

Salı akşamı alınan farklı CSKA Moskova mağlubiyeti sonrası, devre arasında biz “yine benzer bir son mu olacak?” korkusunu hissetmeye başlamışken, soyunma odası dönüşü maçı çevirmeye niyetlenmiş ve savunmasını üst seviyeye çıkarmış bir Anadolu Efes’i sahada bulduk. Hücumda da Krunoslav Simon ve Vasilije Micic‘in sayılarıyla bir ivme yakalayan temsilcimiz, beş dakika boyunca potasında sayı görmeden 15-0’lık bir seri yakalayınca tekrar oyuna ortak oldu. İlk yarıdaki top kayıplarını da üçüncü çeyrekle birlikte sınırlayan Anadolu Efes, AX Armani Exchange Milan’a sadece 6 sayı şansı verdiği periyodu 52-52 eşitlikle tamamladı. 

Shane Larkin’in bir türlü devreye giremediği karşılaşmanın final periyoduna Vasilije Micic’in üst üste 9 sayısıyla başlayan Anadolu Efes, 3.5 dakikayı 62-59 önde geçerken, Sırp oyun kurucuya diğer oyunculardan hücum çeşitliliği yaratacak destekler gelmeyince skordaki üstünlüğünü uzun süre koruyamadı. Kevin Punter‘ın sayılarıyla son iki dakikaya 71-67 önde giren AX Armani Exchange Milan Vasilije Micic’in son hücumdaki isabetsiz şutu sonrasında sahadan 72-69 galip ayrıldı.   

Anadolu Efes’te Vasilije Micic 4/7 üç sayı isabetiyle 20 sayı – 8 ribaunt – 5 asistle en skorer oyuncu olurken, Rodrigue Beaubois 13 sayı – 3 ribaunt – 2 top çalma, Bryant Dunston da 11 sayı – 8 ribauntla mücadele ettiler. AX Armani Exchange Milan’da ise Kevin Punter 4/4 üç sayı isabetiyle 18 sayı ve maçın sonlarındaki kritik basketleriyle maçın yıldızı olurken, Shavon Shields 11 sayı – 5 ribaunt, Malcolm Delaney de 10 sayıyla karşılaşmayı tamamladılar.  

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here