ING Basketbol Süper Ligi Play-Off yarı final serisi ikinci maçında Sinan Erdem Spor Salonu’nda Beşiktaş Icrypex’i konuk eden Anadolu Efes baştan sona önde götürdüğü maçı 104-86 kazanarak seride durumu 2-0’a getirdi ve final yolunda büyük bir avantaj elde etti. Karşılaşmanın ilk yarısını da 60-44 önde tamamlayan Anadolu Efes ikinci yarıda da bu üstünlüğünü koruyup farklı bir galibiyet elde ederken, Bryant Dunston 21 sayı – 6 ribauntla galibiyette başrolü oynadı. Anadolu Efes’in final biletini elde etmesi için, bundan sonraki maçlarda tek galibiyet yeterli olacak.

ING Basketbol Süper Ligi - Anadolu Efes - Beşiktaş Icrypex - Bryant Dunston
ING Basketbol Süper Ligi – Anadolu Efes – Beşiktaş Icrypex – Bryant Dunston (foto referans: Anadolu Efes resmi Twitter hesabı)

Chris Singleton‘un hücumda etkili olduğu ilk beş dakikayı 16-2 önde geçen Anadolu Efes, maçın kontrolünü henüz ilk çeyrekten eline geçirirken, Beşiktaş Icrypex’in ikili oyun savunmasındaki zaafından ve uzunlarının yavaş ayaklarından faydalanarak ilk çeyreği 31-23 önde tamamladı. James Blackmon‘un üç sayı çizgisi gerisinden yüzdeli şutları haricinde hücumda oldukça etkisiz kalan Beşiktaş Icrypex, hakem üçlüsünün oldukça kolay çaldığı fauller sonrasında ilk maçta olduğu gibi pota altında faul problemi yaşarken, ilk 20 dakika 60-44 Anadolu Efes lehine sonuçlandı.

Karşılaşmanın ikinci yarısı rölanti bir havada geçerken, pota altında Bryant Dunston ile etkili olan Anadolu Efes farkı 20 sayı seviyesine getirdi. Çeyreğin sonlarında Beşiktaş’ın savunmadaki çabası son 10 dakikaya girerken farkın 14’e kadar inmesini beraberinde getirse de (77-63) final çeyreğinde aynı hücum performansını sergileyip farkı daha fazla düşüremeyen Beşiktaş Icrypex, Buğrahan Tuncer’in sayıları sonrasında farkın tekrar açılmasına engel olamadı. Maçın sonunda iki takım da rotasyonunun derinliklerindeki isimleri sahaya sürerken, sahadan 104-86 galip ayrılan Anadolu Efes Play-Off yarı final serisinde 2-0 öne geçti. 

Anadolu Efes’te Bryant Dunston 21 sayı – 6 ribaunt ile en etkili oyuncu olurken, Chris Singleton 18 sayı – 4 ribaunt – 2 top çalma, Sertaç Şanlı 17 sayı – 2 ribaunt ve Buğrahan Tuncer de 13 sayı – 2 ribaunt ile galibiyette önemli rol oynadılar. Beşiktaş Icrypex’te ise James Blackmon 16 sayı – 5 ribaunt – 3 asist, Alperen Şengün 15 sayı – 2 ribaunt ve Markell Johnson da 10 sayı – 5 asist ile karşılaşmayı tamamladılar. 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here