Turkish Airlines Euroleague’te sezonun ilk iki maçında galibiyetle tanışamayan Anadolu Efes, Alba Berlin deplasmanında elde ettiği 93-72’lik galibiyetle sezonun ilk galibiyetini aldı ve moral buldu. Maça 16-3’lük bir seriyle başlayan ve baştan sona oyunun kontrolünü elinde tutan Anadolu Efes ilk yarısını da 53-35 önde tamamladığı karşılaşmayı 93-72 kazanarak üçüncü maçında ilk galibiyetini elde etti.

Turkish Airlines Euroleague - ALBA Berlin - Anadolu Efes - James Anderson
Turkish Airlines Euroleague – ALBA Berlin – Anadolu Efes – James Anderson (foto referans: Euroleague.net)

Maça Vasilije Micic‘in hücumları başarılı bir şekilde yönlendirmesiyle başlayan ve boyalı bölgeden oldukça etkili olan Anadolu Efes, savunmada da Alba Berlin’i üst üste top kayıplarına zorlayınca kısa sürede yakaladığı 16-3’lük seriyle maç boyunca koruyacağı minimum farkı elde etti. İlk iki haftada eleştiri oklarının hedefi olan Vasilije Micic’in sayı ve asistleriyle takımın direksiyonunda oldukça dominant bir performans sergilediği lacivert beyazlılarda Tibor Pleiss‘in da pota altında hakimiyetini kurması Anadolu Efes’in hücumdaki işini kolaylaştırdı. Pleiss’in kenarda olduğu sürede yaklaşık 10-12 dakika kadar sahada kalan Bryant Dunston‘ın da hem hücum hem de savunmada (3 blok) pota altındaki hakimiyeti devam ettirmesi Alba Berlin’e boyalı bölgeyi kapatırken, Krunoslav Simon‘un da istikrarlı günlerinden birinde olup, az ama öz devreye girmesi Anadolu Efes’e galibiyeti getiren unsurlar oldular.

Anadolu Efes’te Tibor Pleiss 23 sayı – 6 ribaunt ve Vasilije Micic 13 sayı – 13 asist’lik double-double performansııyla galibiyetin mimarları olurlarken, Bryant Dunston 13 sayı – 3 blok, Chris Singleton 10 sayı – 3 asist – 2 top çalma, Krunoslav Simon da 10 sayı – 4 ribaunt – 3 asist – 2 top çalmayla galibiyette önemli roller oynadılar. Takım halinde 28 asist yapıp, 10/20 üç sayı isabeti elde eden Anadolu Efes, ALBA Berlin’i 18 top kaybına sürükleyerek galibiyete uzandı. 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here