ING Basketbol Süper Ligi’nde 22. haftanın açılış maçında sahasında Bahçeşehir Koleji’ni konuk eden Pınar Karşıyaka ikinci yarıdaki dominant oyunuyla sahadan 85-54 galip ayrılarak maç fazlasıyla liderliğini sürdürdü. İlk yarısını 36-33 Pınar Karşıyaka üstünlüğüyle tamamlanan maçın üçüncü çeyreğinde adeta alev alan 6/7 üç sayı isabetiyle 21 sayı kaydederek maçın en etkili ismi olan Tony Taylor önderliğinde farklı galibiyete uzanan Kaf Kaf böylece hafta içi oynayacağı BC Kyiv Basket maçı öncesi de moral depolamış oldu.

ING Basketbol Süper Ligi | Pınar Karşıyaka - Bahçeşehir Koleji | Tony Taylor
ING Basketbol Süper Ligi | Pınar Karşıyaka – Bahçeşehir Koleji | Tony Taylor
(Fotoğraf Karşıyaka resmi Twitter hesabından alınmıştır)

Pınar Karşıyaka’da Jordan Morgan, Bahçeşehir Koleji’nde ise Mangok Mathiang’ın sakatlıkları nedeniyle süre almadıkları maçta iki takımda da kısa oyuncuların performansları ön plana çıkarken, Pınar Karşıyaka’da Semih Erden’in ribauntlardaki üstünlüğü Bahçeşehir Koleji’nin boyalı bölgeyi etkili kullanmasını engelledi. Bahçeşehir Koleji’nde oyun kurucu Trae Golden’ın da muhtemelen hafta içindeki FIBA Europe Cup maçı düşünülerek benchte dinlendirilmesi kısa rotasyonunda da Karşıyaka’ya avantaj sağlarken, düşük hücum yüzdeleri izlediğimiz ilk devre 36-33 Pınar Karşıyaka üstünlüğüyle sonuçlandı.

Üçüncü çeyrekle birlikte rotasyonun genişliğinin avantajını sahaya yansıtan ve dar rotasyonla yorulma belirtileri gösteren Bahçeşehir Koleji’nin savunmadaki boşluklarını iyi değerlendiren Pınar Karşıyaka özellikle Tony Taylor ve Amath M’Baye’nin üç sayı isabetleriyle farkı açmaya başladı. Tony Taylor’un 6/7, Amath M’Baye’nin ise 3/5 üç sayı isabetiyle oynadığı maçta 29-12’lik bir üçüncü çeyrek skoru elde ederek son 10 dakikaya da 65-45 önde giren Pınar Karşıyaka, final periyodunda Bahçeşehir Koleji’nin de tamamen Türk oyunculara yönelmesi sonrası rahat bir maç sonu oynadı. Son 10 dakikalık bölümde sahada Can Altıntığ dışında direnebilen bir oyuncusu kalmayan konuk ekip yerli oyuncularıyla sahada kalırken, sahadan 85-54 galip ayrılan Pınar Karşıyaka maç fazlasıyla liderliğini sürdürdü. 

Pınar Karşıyaka’da Tony Taylor 6/7 üç sayı isabetiyle 21 sayı – 4 asistlik bir performans sergileyerek maçın yıldızı olurken, Tony Crocker 16 sayı – 2 ribaunt, Metecan Birsen 11 sayı – 3 ribaunt – 2 top çalma, Amath M’Baye 11 sayı – 3 asist ve Semih Erden de 8 sayı – 12 ribaunt ile galibiyette önemli rol oynadılar. DJ Kennedy ise 4 sayıda kalmasına rağmen 9 ribaunt – 5 asist – 3 top çalmayla karşılaşmayı tamamladı. Bahçeşehir Koleji’nde ise 39 dakika 47 saniye oyunda kalan Can Altıntığ 16 sayı – 6 ribaunt – 5 asistle ayakta kalan tek oyuncu olurken, son dakikalarda koşacak hali kalmamasına rağmen Bahçeşehir Koleji coachu Zafer Aktaş tarafından kenara alınmaması da oldukça ilginç görüntülere sahne oldu. 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here