2005-2006 sezonu öncesinde NBA, tarihte gelmiş geçmiş en geniş takasa tanık oldu. Tam beş takım ve on üç oyuncunun dahil olduğu takas özellikle Antonie Walker ve Jason Williams‘ın Miami Heat‘e gitmesini sağlamış ve Heat’in ertesi sezonki şampiyonluğunda önemli pay sahibi olmuştu. Şimdi geçmişe dönüp NBA tarihinin en kapsamlı takasına detaylı olarak göz atalım:

Jason Williams - Antoine Walker
Jason Williams – Antoine Walker (foto referans: nba.com)

Boston Celtics, Antoine Walker’ı Miami Heat’e gönderirken, karşılığında Heat’ten iki 2.tur draft hakkı, Albert Miralles ve Qyntel Woods’u, Utah Jazz’dan da Curtis Borchardt’ı aldı.

Takasın en karlı takım olarak dikkat çeken Miami Heat, Boston Celtics’e gönderdiği Miralles, Woods ve draft hakları yanında, Memphis Grizzlies’a Eddie Jones’u ve New Orleans Hornets’a Rasual Butler’ı gönderdi. Heat bu isimler karşılığında kadrosuna Celtics’ten Antoine Walker’ı, Grizzlies’tan Jason Williams, James Posey ve Andre Emmett’i, Hornets’tan Roberto Duenas’ı katarak şampiyonluk yarışında bir anda iddiasını kuvvetlendirmiş oldu. 

Memphis Grizzlies, Williams, Posey ve Emmett’i Heat’e göndermesine ek olarak Greg Ostertag’ı da Utah Jazz’a gönderirken, Miami Heat’ten Eddie Jones, Utah Jazz’dan ise Raul Lopez’i kadrosuna kattı.

New Orleans Hornets, Roberto Duenas’ı Miami Heat’e gönderirken, Utah Jazz‘dan Kirk Synder’ı kadrosuna kattı. 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here