Sırbistan’ın başkenti Belgrad şehrinde devam eden Olimpiyat Eleme mücadelelerinin yarı final gününde rakiplerini mağlup eden İtalya ve Sırbistan yarınki finalde oynama hakkı elde ettiler. Günün ilk maçında Dominik Cumhuriyeti’ni 79-59 mağlup eden İtalya ilk finalist olurken, ikinci maçta Porto Riko’yu 102-84 mağlup eden ev sahibi Sırbistan ikinci finalist oldu ve yarın akşam olimpiyat vizesi için final maçında mücadele etme hakkı kazandı.

FIBA OQT İtalya - Porto Riko - Nicolo Melli
FIBA OQT İtalya – Porto Riko – Nicolo Melli (foto referans: www.fiba.basketball)

Günün ilk yarı final maçında Simone Fontecchio‘nun 3/3 üç sayı isabetiyle 17 sayı – 5 ribaunt, Stefano Tonut‘un 14 sayı – 3 asist ve Achille Polonara‘nın 9 sayı – 5 ribauntluk performanslarıyla etkili olan İtalya, ilk yarısını 42-30 önde tamamladığı maçta Dominik Cumhuriyeti’ni 79-59 mağlup etti. İtalya’da yakından tanıdığımız bir diğer oyuncu olan Nicolo Melli ise karşılaşmayı 5 sayı – 5 ribaunt – 3 asist – 3 top çalma ile tamamladı.

FIBA OQT Sırbistan - Porto Riko - Vasilije Micic
FIBA OQT Sırbistan – Porto Riko – Vasilije Micic (foto referans: www.fiba.basketball)

İkinci yarı final maçında ev sahibi Sırbistan ilk yarısını da 51-40 önde tamamladığı maçta Porto Riko’yu 102-84 mağlup ederek yarın oynanacak finalde İtalya’nın rakibi oldu. İlk 15 dakikasında Porto Riko’nun oldukça dirençli mücadele ettiği maçın kalan bölümünde kontrolü eline geçiren Sırbistan’da Vasilije Micic 21 sayı – 8 asistle yıldızlaşırken, Nemanja Bjelica 18 sayı – 7 ribaunt, Danilo Andjusic 15 sayı, Filip Petrusev 15 sayı – 8 ribaunt ve Milos Teodosic de 11 sayı – 10 asistle galibiyette öne çıkan oyuncular oldular. 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here