Basketball Champions League I Grubu’ndaki üçüncü maçında İsrail’de Hapoel UNet-Credit Holon’a konuk olan Pınar Karşıyaka, kötü başlayıp ilk yarısını 27-30 geride tamamladığı maçı 72-63 kazanarak grupta ikinci galibiyetini elde etti. Raymar Morgan‘ın 24 sayı – 12 ribaunt ile yıldızlaştığı maçı kazanarak, üç takımın ikişer galibiyetinin bulunduğu grupta üçlü averajla liderliğe yükselen Pınar Karşıyaka (bknz: Basketball CL puan durumu), rakibi olan diğer iki takımla da ikinci maçları evinde oynayacağı düşünüldüğünde grup liderliği yolunda da önemli bir galibiyet imza atmış oldu. 

Basketball Champions League - Hapoel Holon - Pınar Karşıyaka - Amath MBaye
Basketball Champions League – Hapoel Holon – Pınar Karşıyaka – Amath M’Baye (foto referans: www.fiba.basketball)

Karşılaşmaya son haftalarda birçok maçta olduğu gibi tutuk başlayan ve özellikle hücumda ritmi bulamayan Pınar Karşıyaka ilk çeyrek boyunca sadece 8 sayı bulabilirken, ilk yarı boyunca Raymar Morgan dışında etkili olamadı. Yeşil kırmızılılar düzen dışı hücum ettikleri ve isabetsiz dış şutlar sonrası kısa rotasyonundan hiç katkı alamadıkları dönemde savunmalarıyla farkın açılmasının önüne geçerlerken, çift hanelere çıkan farkı ikinci çeyreğin sonlarına doğru gösterdikleri mücadeleyle kapatıp soyunma odasına 3 sayı farkla geride gittiler: 27-30.

Soyunma odası dönüşü Sek Henry ve Tony Taylor‘un hücumda devreye girmeleriyle beraber daha rahat skor üretmeye başlayan ve isabetli dış şutların gelmeye başlamasıyla rakibin savunmada pota altına gömülmesini engelleyen Pınar Karşıyaka skor üstünlüğünü eline geçirirken, Metecan Birsen‘in savunmaya getirdiği direnç ve sert savunmaya rağmen pota altını domine etmeye devam eden Raymar Morgan‘ın sayılarıyla son 10 dakikaya 54-50 önde girdi. 

Final çeyreğinde Hapoel Holon savunmasının sertleşmesi karşısında hücumda zorlanan, sahanın diğer yarısında ise aynı sertliği yapmasına izin verilmediğinden faul problemi yaşamaya başlayan Pınar Karşıyaka bitime 4 dakika kala farkın 1’e inmesine engel olamasa da (60-59), Sek Henry’nin üst üste iki üçlüğü sonrasında son iki dakikaya 68-61 önde girdi.  Kalan sürede savunmadaki konsantrasyonunu üst seviyede tutan Pınar Karşıyaka sahadan 72-63’lük bir  galibiyetle ayrıldı ve üç maç sonunda üçlü averajla I Grubu liderliğine yükseldi. 

Pınar Karşıyaka’da Raymar Morgan 24 sayı – 12 ribauntla maçın yıldızı olurken, Sek Henry 18 sayı – 4 ribaunt – 4 asist, Tony Taylor 12 sayı – 5 ribaunt – 3 asist, Amath M’Baye 12 sayı – 4 ribaunt – 3 top çalma ile galibiyette önemli roller oynadılar. 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here