Basketball Champions League F Grubu’ndaki beşinci maçında İtalya’da Fortitudo Bologna’nın konuğu olan Pınar Karşıyaka rakibini 78-65 mağlup ederek gruptaki üçüncü galibiyetini aldı ve sahasındaki son maç öncesi gruptan çıkma yolunda önemli bir avantaj elde etti. İlk yarısını 45-33 önde tamamladığı maçta rahat bir galibiyet alan Pınar Karşıyaka, lider Brose Bamberg’in de RetaBet Bilbao’yu mağlup etmesi sonrası, son maçında İspanyol takımına İzmir’de 8 sayı farkla yenilse bile gruptan çıkmış olacak.   

Basketball Champions League - Fortitudo Bologna - Pınar Karşıyaka - Raymar Morgan
Basketball Champions League – Fortitudo Bologna – Pınar Karşıyaka – Raymar Morgan (foto referans: www.fiba.basketball)

Maça İzmir’de olduğu gibi tutuk başlayan Pınar Karşıyaka’da Raymar Morgan‘ın sayıları yeşil kırmızılıların skoru dengede tutmasını sağlarken, bençten gelen Metecan Birsen‘in yaptığı skor katkısı Kaf Kaf’ın yavaş yavaş kontrolü eline geçirmesini sağladı. İkinci çeyreğin başında bildiğimiz agresif savunmasıyla Bologna hücumlarını düzenden çıkaran, hücumda da Metecan Birsen ve Sek Henry‘nin sayılarıyla 12-0’lık bir seri yakalayan Pınar Karşıyaka oyunun kontrolünü eline geçirirken, Tony Taylor‘un da skora önemli katkılarda bulunduğu ilk devre 45-33 Pınar Karşıyaka üstünlüğüyle tamamlandı.

Soyunma odası dönüşü hücumdaki ivmesini kaybetse de, savunmadaki agresifliğinden kaybetmeyen Pınar Karşıyaka ilk 7.5 dakikada rakibine sadece 5 sayı izni verdi. Farkı bir ara 17 sayıya kadar çıkaran Pınar Karşıyaka, farkın verdiği rehavetle savunma konsantrasyonunu düşürdüğü birkaç dakikalık dilimde Raymar Morgan dışında hücumda etkili olamayınca son çeyrek başlarında Fortitudo Bologna farkı tek hanelere indirse de, Onuralp Bitim‘in sayı, ribaunt ve asistleriyle farkı çift hanelerde tutmaya devam eden Pınar Karşıyaka sahadan 78-65 galip ayrılarak grup ikinciliği yolunda önemli bir avantaj elde etti. 

Pınar Karşıyaka’da Raymar Morgan 8/10 iki sayı – 2/2 üç sayı isabetiyle kaydettiği 22 sayı – 5 ribaunt – 5 asist ile maçın yıldızı olurken, Tony Taylor 7/7 iki sayı isabetiyle 14 sayı – 4 asist ve Metecan Birsen de 14 sayı – 5 ribaunt ile galibiyette önemli rol oynadılar. 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here