NBA All-Star 2020 organizasyonu kapsamında yapılan ikinci gün yarışmaları bu sabaha karşı Chicago’da United Center’da tamamlandı. Taco Bell Skills Challenge – Yetenek Yarışması’nda Miami Heat’ten Bam Adebayo, MTN DEW 3-Point Contest Üç sayı Yarışması’nda Sacramento Kings’ten Buddy Hield ve AT&T Slam Dunk – Smaç Yarışması’nda yine Miami Heat’ten Derrick Jones Jr. ödülleri kazanan oyuncular oldular.

AT&T Slam Dunk - Smaç Yarışması şampiyonu Derrick Jones Jr
AT&T Slam Dunk – Smaç Yarışması şampiyonu Derrick Jones Jr

Taco Bell Skills Challenge – Yetenek Yarışması’nın ilk turunda Bam Adebayo (Miami Heat) Spencer Dinwiddie (Brooklyn Nets)’yi, Pascal Siakam (Toronto Raptors) Patrick Beverly’i (LA Clippers), Khris Middleton (Millawukee Bucks) Shai Gilgeous-Alexander’ı (Oklahoma City Thunder) ve Domantas Sabonis (Indiana Pacers) de son şampiyon Jason Tatum’u (Boston Celtics) geride bırakırken, yarı finalde Adebayo Siakam’ı, Sabonis ise Middleton’ı mağlup etti. Final yarışmasında ise Bam Adebayo üçüncü üç sayı girişiminde başarı sağlayarak Domantas Sabonis’ten önce parkuru tamamladı ve Taco Bell Skills Challenge’ı kazanan oyuncu oldu.

Taco Bell Skills Challenge şampiyonu Bam Adebayo
Taco Bell Skills Challenge şampiyonu Bam Adebayo

MTN DEW 3-Point Contest Üç sayı Yarışması‘nın ilk turunda son şampiyon Joe Harris (Brooklyn Nets) 22 puanla elenirken, Trae Young (Atlanta Hawks) 15, Devonte Graham (Charlotte Hornets) 18, Duncan Robinson (Miami Heat) 19 ve Zach Lavine (Chicago Bulls) de 23 puanla ilk turu geçemeyen diğer isimler oldular. Final yarışmasında ise Buddy Hield (Sacramento Kings) 27 puanla ödülü kazanırken, Devin Booker (Phoenix Suns) 26, Davis Bertans (Washington Wizards) 22 puanda kalarak finalde elenen isimler oldular.

MTN DEW 3-Point Contest şampiyonu Buddy Hield
MTN DEW 3-Point Contest şampiyonu Buddy Hield

AT&T Slam Dunk – Smaç Yarışması‘nda ise ilginç bir son yaşandı. Aaron Gordon (Orlando Magic) ve Derrick Jones Jr. (Miami Heat) arasındaki mücadele son ana kadar büyük bir heyecana neden olup, tüm izleyenlere seyir zevki verirken, bu mücadelenin sonucu da hem tribünlerdeki hem de televizyon başındaki izleyenlerde soru işareti yarattı.İlk iki turda Aaron Gordon 50+50 ve Derrick Jones Jr 46+50 puan alıp finale yükselirken, Pat Connaughton (Millwaukee Bucks) 45+50 ve Dwight Howard (LA Lakers) 41+49 puan alabildiler. Final aşamasında birinci ve ikinci smaçlarda hem Gordon hem de Jones tribünleri ayağa kaldıran 50 +50 tam puanlar alırlarken, üçüncü denemelerde iki oyuncu da “nispeten” daha sıradan smaçlarla yine 50 puan aldılar. Final smaçlarında ise Derrick Jones Jr’ın serbest atış çizgisinin bir adım önünden zıplayarak bastığı smacın 48, Aaron Gordon’un Celtics’li dev Tacko Fall üzerinden bastığı smacın ise 47 puanla değerlendirilmesi hem Gordon’un şaşkınlığı hem de izleyenlerin tepkileri eşliğinde ödülü Derrick Jones Jr.’a getirdi. 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here