FIBA Kasım ayındaki 2021 Kadınlar ve 2022 Erkekler Avrupa şampiyonası eleme maçlarının oynanacağı şehirleri açıkladı. COVID-19 tedbirleri gereği gruplardaki maçların tek ülkede yapılacağı elemelerde hem erkek hem de kadın A Milli basketbol takımlarımız maçlarını İstanbul’da oynayacaklar. Maçların kesin tarihleri önümüzdeki günlerde belli olacak.

Eurobasket 2021 Elemeleri | Türkiye - Hollanda | Semih Erden
Eurobasket 2021 Elemeleri | Türkiye – Hollanda | Semih Erden (Fotoğraf FIBA resmi sitesinden alınmıştır)

FIBA Women’s Eurobasket 2021 elemelerinde Sırbistan, Litvanya ve Arnavutluk ile birlikte Kadın Milli Basketbol Takımımız’ın da bulunduğu E Grubu maçlarının ev sahibi İstanbul olarak belirlenirken, Potanın Perileri 8 ve 15 Kasım tarihleri arasında oynayacağı Arnavutluk ve Sırbistan maçlarını kendi sahasında oynayacak. Potanın Perileri önceki maçlarında deplasmanda Sırbistan’a yenilmiş, Mersin’de ise Litvanya’yı farklı mağlup etmişti.

Benzer şekilde FIBA Eurobasket 2022 elemelerinde Hırvatistan, Hollanda ve İsveç ile birlikte Erkek Milli Basketbol Takımımız’ın da yer aldığı D Grubu maçları da İstanbul’un ev sahipliğinde oynanacakken, 12 Dev Adam 23-30 Kasım tarihleri arasında önce Hırvatistan ardından ise Hollanda ile karşılaşacak. 12 Dev Adam grubundaki ilk iki maçında Hollanda ve İsveç’e mağlup olmuştu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here