ING Basketbol Süper Ligi’nin 18. haftasında sahasında Bahçeşehir Koleji’ni konuk eden Meksa Yatırım Afyon Belediyespor, bir ara 15 sayı geriye düştüğü, final periyoduna 9 sayı geride girdiği, ilk üç çeyrekte Crawford & Davis ikilisinden skor katkısı alamadığı ve hakem kararlarının maçın genelinde aleyhine olduğu maçta son çeyrekteki muhteşem geri dönüşüyle iki uzatma devresi sonunda 95-91 galip gelerek, sahasında çok değerli bir galibiyet elde etti. İki takımın da altışar galibiyetle çıktıkları maçı Jordon Crawford’un maç sonundaki etkili performansıyla kazanan ev sahibi ekip böylece ligde kalma savaşında önemli bir avantaj yakaladı.

ING Basketbol Süper Ligi | Meksa Yatırım Afyon Belediyespor - Bahçeşehir Koleji | Jordon Crawford
ING Basketbol Süper Ligi | Meksa Yatırım Afyon Belediyespor – Bahçeşehir Koleji | Jordon Crawford

Karşılaşmanın ilk üç çeyreği Bahçeşehir Koleji’nin üstünlüğüyle geçerken, konuk ekip Trae Gordon ve Dwight Hardy ile skor üretiminde etkili olduğu bu dönemde farkı bir ara 15 sayıya kadar çıkarırken, son 10 dakikaya da 57-48 önde girdi. İlk üç çeyrek sonunda Meksa Yatırım Afyon Belediyespor’da ise Jordon Crawford’un 0/8 ile 0 sayı, Corey Davis’in ise 3 sayıda kalmış olmaları, ev sahibi ekibin final periyodu öncesindeki en büyük problemiydi.

Final periyoduyla birlikte ev sahibi ekibin en güvendiği isim Jordon Crawford‘un sayı ve asistleriyle takımı yavaş yavaş oyuna dahil etmek istediği dikkat çekerken, Sinan Sağlam, Peyton Aldridge ve Erdi Gülaslan‘dan gelen sayılar sonucu öne geçen Meksa Yatırım Afyon, hakem üçlüsünün tartışmalı kararları olmasa belki de normal sürede kazanabileceği maçı 75-75 ile uzatmaya götürdü.

İlk uzatma periyodunda Meksa Yatırım Afyon’un tüm sayıları Jordon Crawford‘dan gelirken, Bahçeşehir Koleji bu sayılara Cameron Clark ile karşılık verince maç 81-81 ile ikinci uzatmaya gitti. İkinci uzatma devresinde Corey Davis ve Talib Zanna’nın da devreye girmesiyle skor üretmekte zorlanmayan ev sahibi ekip Dwight Hardy‘nin üst üste üç üçlüğüne engel olamasa da, Trae Golden ve Mangok Mathiang’ın savunmasını iyi yapınca 95-91’lik üstünlüğü sağlayıp kritik maçta değerli bir galibiyete imza attı.

Meksa Yatırım Afyon Belediyespor’da ilk 3 çeyrekte sayı kaydedemeyen Jordon Crawford final periyodu ve uzatmalardaki performansıyla 17 sayı – 9 asistle galibiyette kritik bir rol oynarken, Gregor Hrovat 20 sayı – 10 ribaunt – 3 top çalma, Talib Zanna 16 sayı – 12 ribaunt ve Peyton Aldridge de 15 sayı – 11 ribaunt – 4 asist – 2 blok ile double-double istatistikleri elde ettiler. Erdi Gülaslan’ın 8 sayı – 8 ribaunt ve Sinan Sağlam’ın 6 sayı – 3 ribauntluk performansları ise benchten gelen değerli katkılar oldu. Bahçeşehir Koleji’nde ise Dwight Hardy 24 sayı – 10 ribaunt, Trae Golden 24 sayı – 11 asist – 6 ribaunt ve Mangok Mathiang da 17 sayı – 19 ribaunt ile double-double yaparak karşılaşmayı tamamladılar.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here