ING Basketbol Süper Ligi’nde günün heyecanlı maçlarından bir diğeri de Ankara’da oynandı. Sahasında Frutti Extra Bursaspor’u konuk eden Türk Telekom, büyük bir çekişmeye sahne olan karşılaşmanın son iki dakikasında maçı bırakmaması ve Kyle Wiltjer‘ın bitime 14 saniye kaydettiği 3+1 ile sahadan 83-82 galip ayrıldı ve 22. maçında on üçüncü galibiyetini elde ederek dördüncülük yarışındaki iddiasını sürdürdü. Frutti Extra Bursaspor ise bir önceki maçındaki Darüşşafaka Tekfen yenilgisinde olduğu gibi, bir kez daha son savunmayı yapamayarak sahadan üzgün ayrılan taraf oldu ve son iki dakikasına 6 sayı önde girdiği maçı kaybederek ligden düşme korkusunu yaşamaya devam etti.

Üç çeyrek başa baş bir mücadeleye sahne olan ve son 10 dakikasına da 57-57’lik eşitlikle girilen mücadelenin final periyoduna iyi başlayan Türk Telekom Muhammed Baygül, Marcus Foster ve Kyle Wiltjer‘ın sayılarıyla üç dakika içinde skoru 68-59’a getirdi. Konuk ekipte Stefan Bircevic‘in oyuna girmesi ve savunmanın canlanması Türk Telekom’un ivmesini keserken, Lamar Peters ve Marial Shayok‘un sayılarıyla 17-2’lik bir seri yakalayan Frutti Extra Bursaspor son iki dakikaya 76-70 önde girdi. Yeşil beyazlıların dikkat çekici dönüşünü izlediğimiz anlarda topu oyuna sokarken ve hücumlarda yapılan büyük hatalar Türk Telekom’a ekstra hücum şansları verip, tekrar galip gelebileceklerini hissetmelerine neden olurken, üst üste sayılarla farkı kapatan Türk Telekom Kyle Wiltjer‘ın 14 saniye kala şapkadan tavşan çıkarırcasına kaydettiği üç sayılık basket faulle 83-82 öne geçip sahadan galip ayrılan taraf oldu.

Türk Telekom’da Muhammed Baygül ve Nick Johnson 20’şer sayıyla en skorer oyuncular olurlarken, maçı kazandıran üç sayılık atışın sahibi Kyle Wiltjer da 16 sayı – 5 ribauntla galibiyete önemli katkıda bulundu. Frutti Extra Bursaspor’da ise Marial Shayok 25 sayı – 10 ribauntla en skorer isim olurken, Xavier Munford 13 sayı, Oğuz Savaş da 12 sayı – 6 ribauntla karşılaşmayı tamamladı. 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here