FIBA Basketball Champions League F Grubu’ndaki ikinci maçında deplasmanda Brose Bamberg’in konuğu olan Pınar Karşıyaka, çekişmeli maçın son şutunda Amath M’Baye’nin girmeyen üçlüğü sonrası sahadan 82-83 mağlup ayrıldı ve gruptaki ikinci maçında ilk mağlubiyetini aldı. Kupanın en skorer ve en tempolu basketbol oynayan takımlarından biri olan Brose Bamberg’in hücumdaki hızını final periyodundaki savunmasıyla kesen Kaf Kaf, hafta sonu son saniye üçlüğüyle galibiyet getiren Amath M’Baye’nin şutunun bu kez çemberden dönmesiyle değerli bir deplasman galibiyetini kıl payı kaçırmış oldu.  

Basketball Champions League - Brose Bamberg - Pınar Karşıyaka - Raymar Morgan
Basketball Champions League – Brose Bamberg – Pınar Karşıyaka – Raymar Morgan
(foto referans: Karşıyaka resmi Twitter hesabı)

Karşılaşmanın ilk yarısında istediği tempolu oyunu uygulama şansı bulan Brose Bamberg skorer yönünü sahaya yansıtma şansı bulurken, pota altında David Kravish, dışardan da Michele Vitali ve Chase Fieler ile etkili oldu. Pınar Karşıyaka pota altında Raymar Morgan‘ın skorer oyunuyla skor üretirken, ikinci çeyrekte Morgan’ın basit bir hücum faul ile üç faulünü alması sonrası oyuna giren Mahir Ağva‘nın savunmaya getirdiği direnç ve Sek Henry & Yunus Emre Sonsırma ikilisinin enerjisi ile rakibinin hızını az da olsa kesmeyi başardı. Genel olarak Brose Basket’in tempoyu artırmaya, Pınar Karşıyaka’nın da düşürmeye çalıştığı ilk devre 43-42 Brose Bamberg üstünlüğüyle sonuçlandı.

İkinci devreye Sek Henry, Tony Taylor ve Amath M’Baye‘nin art arda üçlükleriyle giren Pınar Karşıyaka savunmada basit hatalar yapıp ribauntlarda da zorlanmaya başlayınca ilk 4.5 dakika Brose Bamberg’in 57-51 üstünlüğüyle geçildi. Bu çeyrekte Pınar Karşıyaka savunmasındaki basit hata ve anlaşmazlıklar ev sahibi ekibe üst üste boş şut şanları verince, pota altında Raymar Morgan ile gelen sayılara rağmen son 10 dakikaya 69-63 Brose Bamberg üstünlüğüyle girildi.

Final periyoduna iki takım da daha yüksek savunma konsantrasyonu ile başlarken, top kaybından kaynaklanan bir hızlı hücum basketi dışında Alman ekibinin temposunu kesen Pınar Karşıyaka Yunus Emre Sonsırma ve Metecan Birsen‘in sayılarıyla 4 dakika içinde farkı 1 sayıya düşürdü: 70-71. Karşıyaka savunması Brose Bamberg’i düzen dışı hücumlara itip, yüzdelerini düşürse de, yeşil kırmızılılar hücumda rakibine benzer bir verimsizlikle cevap verince son 30 saniyeye 82-83 geride girdiler. Son Brose hücumunu iyi savunan Pınar Karşıyaka son 9 saniyedeki hücum hakkını önce Raymar Morgan ardından da Amath M’Baye ile sayıya çeviremeyince şanssız bir şekilde sahadan mağlup ayrıldı ve kupada bu sezon ilk kez mağlubiyet aldı.

Pınar Karşıyaka’da  Raymar Morgan 25 sayı – 5 ribaunt ile en skorer oyuncumuz olurken, Sek Henry 14 sayı – 3 asist, Tony Taylor 11 sayı – 4 asist ve DJ Kennedy de 10 sayıyla karşılaşmayı tamamladılar. Brose Bamberg’te ise Chase Fieler, David Kravish ve Michele Vitali 14’er sayıyla galibiyette önemli roller oynarken, Bennet Hundt da 11 sayı – 7 asistle mücadele etti. 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here