ING Basketbol Süper Ligi’nin ikinci haftasının açılış maçında Karşıyaka Mustafa Kemal Atatürk Spor Salonu’nda Bahçeşehir Koleji’ni konuk eden Pınar Karşıyaka 90-81’lik galibiyetle ikinci haftayı da kayıpsız geçirdi. Maçın ilk yarısını Bonzie Colson’un 30 sayılık performansıyla domine eden ve 51-31 önde tamamlayan Kaf Kaf, rakibinin ikinci yarıdaki geri dönüşüne ve farkı 1 sayıya kadar indirmesine engel olamasa da son dakikalarda kadro kalitesi farkını sahaya yansıtınca sahadan 90-81 galip ayrılmasını bildi. 1.5 yıl sonra ilk kez taraftarı önünde maça çıkan Pınar Karşıyaka’da Bonize Colson 41 sayılık performansıyla kariyer rekorunu kırdı.

ING Basketbol Süper Ligi 2021-2022 Pınar Karşıyaka - Bahçeşehir Koleji
ING Basketbol Süper Ligi 2021-2022 Pınar Karşıyaka – Bahçeşehir Koleji (copyright: www.technicalfaul.com)

Özellikle karşılaşmanın ilk yarısında top paylaşımını iyi yapan ve topu hücumların sonunda Bonzie Colson ile buluşturarak skor üreten Pınar Karşıyaka, Bahçeşehir Koleji’nde özellikle yabancıların maç motivasyonlarının oldukça düşük olduğunu gözlemlediğimiz bu dönemde, Colson’un yüzdeli şutlarıyla beraber farkı 20 sayıya kadar çıkardı. Colson’a dışarıdan James Blackmon, pota altından da Semih Erden‘in destek vermesiyle ilk yarıyı 51-31 önde tamamlayan Pınar Karşıyaka ikinci yarının ilk beş dakikasında bu ritmini korumasının ardından ilerleyen dakikalar ile birlikte hücum motivasyonunu kaybetmeye ve sayı bulmakta zorlanmaya başladı. Muhammed Baygül‘ün hem hücum hem savunmadaki gayreti ve Kartal Özmızrak‘ın aldığı fauller sonrası serbest atış çizgisinden sayılarıyla yavaş yavaş farkı kapatmaya başlayan Bahçeşehir Koleji, son çeyreğe girerken farkı 13 sayıya kadar düşürdü: 70-57.

İlk yarının sessiz isimlerinden Jamal Jones ve Jamar Smith‘in de final çeyreğinde devreye girmeye başlamaları farkın giderek kapanmasını beraberinde getirirken, Pınar Karşıyaka’da Ufuk Sarıca’nın birkaç isimde fazla ısrar edip rotasyonu verimli kullanamaması yeşil kırmızılı ekibin sayı bulamamasına neden oldu. Karşılaşmanın ikinci yarısında hakemlerin de faul düdükleriyle maçı fazlasıyla durdurmaları (maç toplamında 40 dakikada 60 faul düdüğü) sahadaki basketbolun kalitesini düşürse de, kapanan fark heyecanı üst seviyeye çıkardı. Bitime 2 dakika kala 76-75 ile farkın bir sayıya inmesi Karşıyaka taraftarının da devreye girmesine neden olurken, kalan sürede kadro kalitesini ve tecrübesini sahaya yansıtan Pınar Karşıyaka, rakibinin faul problemine girmesini de değerlendirip sahadan 90-81 galip ayrıldı.

Pınar Karşıyaka’da Bonzie Colson 7/9 üç sayı isabetiyle 41 sayı – 5 ribaunt – 2 blokla kariyer sayı rekorunu kırarken, James Blackmon 11 sayı – 4 asist, Semih Erden 9 sayı – 7 ribaunt ve Amath M’Baye de 9 sayı – 4 ribaunt – 3 asistle galibiyete katkıda bulundular. Bahçeşehir Koleji’nde ise Muhammed Baygül 15 sayı- 3 ribauntla takımının en skoreri olurken, Ben Bentil 13 sayı – 5 ribaunt ve Jamal Jones da 3/3 üç sayı isabetiyle 11 sayı kaydederek karşılaşmayı tamamladılar. Karşılaşmanın hakemleri de çaldıkları düdüklerle maçın içine fazlaca girerlerken, toplam 60 faul düdüğünün çalındığı maçta Pınar Karşıyaka 38, Bahçeşehir Koleji ise 29 kez serbest atış çizgisine gitti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here