New Orleans Pelicans’ın tecrübeli şutör guardı JJ Redick 14. yılını geçirdiği NBA kariyerinde ilk kez NBA Play-Off’larında yer alamama riskiyle karşı karşıya. 2006 NBA Draftı‘nda Orlando Magic tarafından 1.tur 11.sıradan seçilen ve 6 sezon Orlando Magic, 1 sezon Milwaukee Bucks, 4 sezon Los Angeles Clippers ve 2 sezon da Philadelphia 76ers formalarıyla NBA Play-Off’larında mücadele eden JJ Redick’in bu sezonki yeni takımı New Orleans Pelicans Batı Konferansı Play-Off yarışında oldukça dezavantajlı bir konumda yer alıyor.

JJ Redick - New Orleans Pelicans
JJ Redick – New Orleans Pelicans (Fotoğraf Pelicans resmi sitesinden alınmıştır)

2019-2020 sezonunda 47 maç sonunda sadece 18 galibiyeti bulunan ve %38 galibiyet yüzdesiyle Batı Konferansı Play-Off çıtasının 4 galibiyet gerisinde 12. sırada bulunan New Orleans Pelicans Zion Williamson’un sakatlıktan çıkışıyla bir miktar ümitlense de takımın kalan dönemde 4 galibiyetlik farkı kapatabilecek bir seri yakalayabilecek düzeyden uzak olduğu da bir gerçek.

Bu sezon 40 maçta 15.6 sayı – 2.8 ribaunt – 1.9 asist ortalamaları ve %46.8 üç sayı yüzdesiyle oynayan JJ Redick 13 sezon üst üste Play-Off’larda mücadele edip 110 maçta 10.9 sayı – 1.5 ribaunt – 1.6 asist ve %37.1’lik bir üç sayı yüzdesi elde etmişti. Redick’li Pelicans bu sezon NBA Play-Off’ları dışında kalırsa (ki kalması oldukça yüksek ihtimal) tecrübeli guard NBA kariyerinde ilk kez Play-Off dışında kalmış olacak.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here