Fransa Erkekler Basketbol Ligi Jeep Elite LNB’de ilk hafta çarşamba günü ve bu haftasonu oynanan maçlarla tamamlandı. İlk haftada ASVEL ve Monaco’nun aldığı sürpriz yenilgiler dikkat çekerken, hem çarşamba günü hem de haftasonu oynadıkları iki maçı da kazanan Boulogne-Levallois ve Bourg-en-Bresse 2/2’de yaparak ligin ilk haftasını zirvede tamamlayan takımlar oldular.

Jeep Elite LNB - Boulogne Levallois - Gravelines - David Michineau
Jeep Elite LNB – Boulogne Levallois – Gravelines – David Michineau (foto referans: Le Parisien Sports)

Jeep Elite LNB’de bu hafta oynanan maçların sonuçları ve puan durumu şu şekilde oluştu:

  • Monaco – Boulogne-Levallois : 62-72
  • Nanterre 92 – Bourg-en-Bresse : 82-95
  • JDA Dijon – ASVEL Lyon-Villeurbanne : 81-74
  • Orleans – Cholet Basket : 101-63
  • LeMans – SIG Strasbourg : 97-79
  • CSP Limoges – Nanterre 92 : 76-85
  • Boulogne-Levallois – Gravelines Dunkerque : 89-57
  • Chalon/Saone – Pau-Lacq-Orthez : 76-78
  • Bourg-en-Bresse – Roanne: 80-63
SıraTakımOGMASYS
1Boulogne-Levallois220161119
2Bourg-en-Bresse220175145
3Orléans11010163
4Le Mans1109779
5Dijon1108174
6Pau-Lacq-Orthez1107876
7Nanterre211167171
8Chalon/Saône1017678
9Lyon-Villeurbanne1017481
10Limoges1017685
11Monaco1016272
12Roanne1016380
13Strasbourg1017997
14Gravelines-Dunkerque1015789
15Cholet10163101
16Boulazac00000
17Le Portel00000
18Châlons-Reims00000

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here