Galatasaray Kadın Basketbolu’nun önde gelen basketbolcularından Işıl Alben sosyal medya hesabından yaptığı açıklamayla hakkındaki transfer haberlerini doğruladı. Galatasaray Basketbol Şubesi’nin Işıl Alben’in sözleşmesindeki takım opsiyonunu, sözleşmeden çıkış yönünde kullanarak sözleşmenin önümüzdeki seneki kısmını tek taraflı olarak feshetmesi ve Işıl Alben’in yaklaşık %40 civarında indirimi kabul etmesine rağmen, yeni sözleşme önermemesi sarı kırmızılılar ile başarılı oyun kurucunun anlaşamamasına neden olurken, Botaş’ın yaptığı teklifi kabul eden Işıl Alben önümüzdeki sezon Adana ekibinde oynamaya karar verdi.

Işıl Alben - Galatasaray Euroleague champion
Işıl Alben – Galatasaray

Işıl Alben sosyal medya hesabından da transferle ilgili şu şekilde bir açıklama yaptı:

” Çok Değerli GALATASARAY Ailem;

Bilmenizi isterim ki bu satırları böyle bir günde yazmak benim için çok zor. Ancak çıkan haberlerle ilgili bir açıklama yapmam gerekiyor.

Kulübüm 31 Ocak 2020 tarihinde yeni sezon sözleşmemi tek taraflı olarak feshetti. Şubat’ın ilk haftasında görüşmeye çağırıldım ve üzerime düşen fedakarlığı yapmaya hazır olduğumu söyledim. Yöneticilerimizin uygun gördüğü, feshedilen sözleşmemin yaklaşık %40’ına denk gelen indirimi yapıp yeni sözleşmeyi kabul ettim. Aradan 4.5 ay geçmesine rağmen şube profesyonellerinden tarafıma bir sözleşme gelmemesi benim için takımda istenmediğimin kanıtı oldu. Bu şartlar altında 12 senedir gururla taşıdığım 10 numaralı formamdan ‘şimdilik’ ayrılıyorum. Galatasaray’a ve sizlere olan sevgim ben nefes aldığım sürece devam edecek. Desteğini ve elini her zaman sırtımda hissettiğim Fatih Terim Hocama, Sayın Başkanım Mustafa Cengiz’e, tüm Galatasaray Camiasına ve siz Büyük Galatasaray Taraftarına sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.

Şimdi profesyonel sporculuk kariyerime başladığım ve Galatasaray’a transferimde en büyük pay sahibi olan eski takımım BOTAŞ Spor’a geri dönüyorum. Neredeyse 48 saat içinde bu transfere karar verip gerçekleştiren BOTAŞ Spor Kulübü Başkanı Sayın Kerim Taşkıran’a ve yönetimine teşekkür ediyorum.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here