Basketbol Süper Ligi All-Star organizasyonu olan ING All-Star 2020’de All-Star maçı öncesi gerçekleşen yetenek yarışmalarının şampiyonları belli oldu. Bu yıl ilk kez düzenlenen Lenovo Şut Yarışması’nda Şaziye İvegin Üner, Cevher Özer ve Tutku Açık’tan oluşan Yeşil Takım birinci olurken, Nesine.com Üç Sayı Yarışması’nda Melih Mahmutoğlu, ING Smaç Yarışması’nda ise Onuralp Bitim birincilikleri elde ederek All-Star maçı öncesi ilk kazananlar oldular. 

ING All-Star üç sayı şampiyonu Melih Mahmutoğlu

Etkinliğin ilk yarışması olan Lenovo Şut Yarışması‘nda Şaziye İvegün Üner, Cevher Özer ve Tutku Açık‘tan oluşan Yeşil Takım 27 saniyeyle parkuru tamamlayıp kazanan ekip olurken, Esra Şencebe, Ender Arslan ve Tufan Ersöz’den oluşan Kırmızı Takım da 28 saniyeyle ikinciliği elde etti. Nevriye Yılmaz, Muratcan Güler ve Sinan Güler’den oluşan ekip ise 1 dakika 49 saniyeyle son sırada yer aldı.

Bir sonraki yarışma olan Nesine.com Üç Sayı Yarışması‘nın ilk turunda Fenerbahçe Beko’dan Melih Mahmutoğlu 23 sayıyla finale çıkarken, finaldeki rakibi ilk turda 20 isabet kaydeden iki isimden daha fazla renkli top isabeti sağlayan Türk Telekom’lu Kyle Wiltjer oldu. İlk turda Teksüt Bandırma’dan Tyler Kalinoski 20, Frutti Extra Bursaspor’dan Perry Jones 9, Galatasaray Doğa Sigorta’dan Aaron Harrison 13, Anadolu Efes’ten Buğrahan Tuncer de 8 sayı kaydettiler. Final yarışmasında ise Kyle Wiltjer’ın 17 sayısına karşı 22 isabet kaydeden Melih Mahmutoğlu böylece 2016 ve 2017’den sonra üçüncü kez All-Star üç sayı şampiyonluğunu elde etmiş oldu.

Geçmiş senelere göre kalite olarak nispeten daha sönük geçen; fakat tie-break’e gitmesiyle büyük bir heyecan içinde geçen ING Smaç Yarışması‘nda ise Pınar Karşıyaka’dan Onuralp Bitim toplam 189 puan (43+50+46+50) ve 50 puanlık tie-break smacıyla ikinci kez smaç şampiyonluğunu elde ederken, Türk Telekom’lu Nick Johnson toplam 189 puan (44+46+50+49) ve 49 tie-break smacıyla ikinciliği, Teksüt Bandırma’dan Emanuel Terry de 178 (42+40+46+50) puanla üçüncülüğü elde ettiler.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here