Fransa Erkekler Basketbol Ligi LNB’de (Jeep Elite Ligue Nationale de Basket) zirvedeki iki takımı karşı karşıya getiren maçta JDA Dijon Basket’i sahasında 80-67 mağlup eden Monaco, rakibinin bir galibiyet önünde liderliğe yükseldi. Karşılaşmanın henüz ilk çeyreğinde çift haneli üstünlüğü yakalayan (22-12) ve devreyi de 41-33 önde tamamlayan Monaco, geçmişte ülkemizde de forma giyen Dee Bost’un etkili oyunuyla sahadan 80-67 galip ayrılarak sezonu lider tamamlamak adına önemli bir galibiyet elde etti.

Jeep Elite LNB | Monaco - JDA Dijon Basket
Jeep Elite LNB | Monaco – JDA Dijon Basket

Önemli maçta 18 sayı – 7 asist – 4 ribaunt ile oynayan Dee Bost Monaco’nun en etkili oyuncusu olurken, Norris Cole 17 sayı – 2 ribaunt, Anthony Clemmons ve Yakuba Ouattara da 12’şer sayıyla galibiyette önemli rol oynadılar. JDA Dijon Basket’te ise Axel Julien 11 sayıyla çift hanelere ulaşan tek oyuncu oldu. LNB’de haftanın sonuçları ve puan durumu şu şekilde oluştu:

  • Boulogne-Levallois – Gravelines-Dunkerque: 88-63
  • Le Portel – Pau-Lacq-Orthez: 84-85
  • Limoges – Cholet: 79-74
  • Boulazac – Chalons-Reims: 94-84
  • Chalon/Saone – Strasbourg: 79-82
  • Orleans – Roanne: 105-72
  • Monaco – Dijon: 80-67
  • Bourg-en-Bresse – Nanterre: bugün
  • ASVEL – Le Mans: bugün
SıraTakımOGMASYS
1Monaco2421320281706
2Dijon2521421241868
3Lyon-Villeurbanne2319419441757
4Boulogne-Levallois2518722512186
5Bourg-en-Bresse2416819971934
6Cholet25141120041977
7Nanterre24131120461972
8Limoges25121320312032
9Le Mans24111319631988
10Strasbourg24101419611987
11Pau-Lacq-Orthez25101519692065
12Chalon/Saône25101520562201
13Orléans25101521052162
14Châlons-Reims2591620842138
15Boulazac2581720572124
16Roanne2581720272210
17Gravelines-Dunkerque2571818962029
18Le Portel2442018262033

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here