Fenerbahçe Beko genç oyuncuların gelişimine daha çok fırsat tanımak ve ülke basketboluna katkısını artırabilmek açısından TB2L’de mücadele edecek bir takım için Türkiye Basketbol Federasyonu’na başvuruda bulundu. Benzer şekilde alt liglerde kadın basketbol ve voleybol gelişim takımları bulunan Fenerbahçe’nin basketboldan sorumlu yönetim kurulu üyesi Sertaç Komşuoğlu’nun konuyla ilgili açıklaması şu şekilde. 

Turkish Airlines Euroleague - Fenerbahçe Beko - ASVEL - Lorenzo Brown - Dyshawn Pierre
Turkish Airlines Euroleague – Fenerbahçe Beko – ASVEL – Lorenzo Brown – Dyshawn Pierre (foto referans: www.euroleague.net)

Biz Fenerbahçe Beko’nun Avrupa’da ve ülkemizde en üst seviyede rekabetçi olabilmesi adına gerekli adımları atıyoruz. Ancak bunu yaparken, bir yandan da altyapımızdan yetişen veya genç yaşta bünyemize katarak yatırım yaptığımız sporcularımızın da daha çok forma şansı bulmalarını, bu sayede de en üst seviyeye daha hazır bir şekilde çıkmalarını hedefliyoruz. Bu bağlamda TB2L’de mücadele etmek için gerekli başvuruları yaptık. Daha önce Kulübümüz tarafından voleybolda ve kadın basketbolda da hayata geçirilen bu projenin, erkek basketbolda önümüzdeki senelerde kendi kaynaklarımızı kullanıp geliştirme anlamında bize ciddi katkılar sağlayacağına inanıyoruz. Genç oyunculara forma vermenin yanı sıra, çok önemsediğimiz oyuncu takibi konusunda da fark yaratacak ve antrenör ekibimizin katkılarıyla Fenerbahçe Basketbolu geleneğini bu seviyeden itibaren herkese aşılayacağız. Bu projenin hem kulübümüze hem de ülke sporumuza hayırlı olmasını diliyorum. Projemizin ve takımımızın yapısıyla ilgili gerekli açıklamaları ilerleyen dönemlerde tüm detaylarıyla birlikte yapacağız.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here